Reklama
placeholder
News

10 najlepszych podcastów w sieci. Czego słuchać w czasie wolnym?

10 najlepszych podcastów w sieci. Czego słuchać w czasie wolnym?

fot. pixabay.com/

Reklama
Reklama
placeholder

10 najlepszych podcastów w sieci. Czego słuchać w czasie wolnym? Przygotowaliśmy dla Was specjalną listę!

Kwarantanna: co oglądać w czasie epidemii koronawirusa? Seriale dla dzieci, młodzieży i dorosłych >>

Polska znajduje się w stanie epidemii. Szkoły zostały zamknięte do Wielkanocy, uczelnie prowadzą zajęcia za pośrednictwem internetu, a wiele osób ma możliwość pracy zdalnej. Mamy więcej czasu dla siebie, który możemy wykorzystać na słuchanie podcastów.

10. Imponderabilia 

Magią podcastów jest to, że każde nagranie rządzi się swoimi prawami. Nie ma jasno określonego czasu ile może trwać nagranie. W Imponderabiliach Karola Paciorka znajdziemy rozmowę trwajacą ponad 4 godziny z popularnym Człowiekiem Wargą. Do programu zapraszani są różni goście, więc każdy znajdzie dla siebie interesujący wywiad. Gośćmi Paciorka byli m.in. Patryk Vega, Jan Komasa, Tomasz Bagiński, Hades czy Lil Masti.

9. BBC Learning English Drama 

To jest propozycja dla osób, które chcą podszkolić swój angielski i jeszcze lepiej osłuchać się z językiem. BBC World Service tworzy podcast, w którym można posłuchać fragmentów klasycznych powieści takich jak Alicja w Krainie Czarów. Każdy odcinek trwa między 5 a 20 minut.

8. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

To jest podcast dla osób, które chcą lepiej zrozumieć siebie i funkcjonowanie ludzkiego umysłu. W Strefie Psyche specjaliści wyjaśniają i odkrywają jak psychologia oddziałowuje na różne sfery życia. Możemy posłuchać odcinki na takie tematy jak Koronawirus a związki – jak wspólnie przetrwać ten trudny czas, Jak radzić sobie z trudnymi emocjami, czy Jak rozmawiać o uczuciach i dlaczego mózg kłamie.

7. Adam i Adam Podcast

To propozycja dla osób, które nałogową oglądają popularne kanały na YouTube. Adam Zimmermann z kanału Naruciak i Adama Drzewieckiego z kanału MaturaToBzdura rozmawiają o aktualnych wydarzeniach, kinie, serialach i opowiadają osobiste historie.

6. Polimaty

Radek Kotarski jest jednym z najpopularniejszych youtuberów w Polsce. Porusza tematy związane z życiem codziennym, historią i nauką. Polimaty to prawdziwa skarbnica wiedzy. Możecie posłuchać nagrań na takie tematy jak: Czy Polacy potrafią wypić więcej niż inni?, Po co zasłaniamy oczy przestępcom?, czy Kto wymyślił wakacje? I skąd się wzięły?

Najlepsze gry na smartfony: w co warto grać? [iOS, Android]

5. Rock i Borys

Podcast prowadzi youtuber i filmowiec oraz koneser kina, czyli Remigiusz Maciaszek i Borys Nieśpielak. Razem omawiają wszystko co jest związane z rozrywką świata elektronicznego. Tutaj usłyszycie rozmowy o Fame MMA, Wiedźminie, a nawet o ofertach platform streamingowych.Ten podcast wyróżnia to, że panowie prowadzą rozmowy w sposób rzadko spotykany – ich kultura wypowiedzi oraz zasób słów jest imponujący i rzadki w blogowo-podcastowej sferze. Sprawdźcie sami!

4. Rozmowy: Wojewódzki i Kędzierski

Jak sama nazwa wskazuje ten podcast to rozmowy przeprowadzane przez Kubę Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Choć humor prowadzących określany jest jako kontrowersyjny, to ich gośćmi są osoby znane i cenione w polskiej kulturze. Możemy posłuchać wywiadu z Andrzejem Grabowskim, Krzysztofem Zalewskim, Andrzejem Sewerynem czy Dawidem Podsiadło.

3. 7 metrów pod ziemią

7 metrów pod ziemią to bardzo popularny kanał na YouTube, na którym Rafał Gębura prowadzi rozmowy o tematyce społecznej. Wywiady przeprowadzane są garażu jednego z warszawskich biurowców, co tworzy intymną atmosferę rozmowy. Dzięki temu rozmówcy otwierają się i zdobywają na szczerość. Wywiady dostępne są też w formie podcastów.

2. Dwóch Typów Podcast

To jeden z najpopularniejszych podcastów 2019 roku według użytkowników Spotify. Prowadzą go Kuba, w sieci znany jako GargamelVlog i Bartek z kanału Generator Frajdy. W opisie podcastu czytamy jak przystało na Dwóch Typów, mówią o wszystkim, znają się na niczym. I wychodzi im to bardzo dobrze.

1. Kryminatorium

To podcast o sprawach kryminalnych, który brzmi niemalże jak audiobook. Autor, Marcin Myszka, opowiada o niewyjaśnionych zaginięciach, zbrodniach z Archiwum X czy przedstawia sylwetki seryjnych morderców. Słuchając tego podcastu niejednokrotnie przeszły nam ciarki po ciele!

Gry online: w co grać w czasie wolnym? [DARMOWE GRY] >>

Słuchacie podcastów?

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama