News

365 Dni: kolejne petycje o usunięcie filmu z Netflixa! Słuszne?

365 Dni: kolejne petycje o usunięcie filmu z Netflixa! Słuszne?

fot. youtube.com/Kino Helios Polska

Jest petycja o usunięcie filmu 365 Dni z Netflixa! To nie pierwszy tego typu apel do serwisu. Słusznie? 

365 DNI – Blanka Lipińska deklaruje nową część?! Co powiedziała? >> 

Film 365 Dni, który powstał na podstawie bestselleru Blanki Lipińskiej, wszedł do kin 7 lutego 2020 roku. Zaledwie kilka tygodni po premierze, produkcję z udziałem Anny Marii Siekluckiej i Michele Morrone zobaczyło ponad 1,5 miliona widzów.

Mimo nie najlepszych recenzji krytyków, 365 Dni okazało się hitem również na Netflixie. Ekranizacja erotycznej powieści trafiła do serwisu 1 kwietnia 2020 roku i przez bardzo długi czas plasowała się w rankingu Top10.

Od początku czerwca 365 Dni jest dostępne dla użytkowników Netflixa na całym świecie. Poza granicami naszego kraju film reżyserowany przez Barbarę Białowąs też okazał się przebojem i jest jedną z najchętniej oglądanych produkcji.

Duffy opowiedziała o gwałcie. „To było w moje urodziny” >> 

Duffy krytykuje 365 Dni i pisze petycję do Netflixa

Treści, które są prezentowane w filmie 365 Dni mają swoich przeciwników. Jedną z takich osób jest Duffy. Jak podają portale, brytyjska wokalistka napisała list otwarty do prezesa Netflixa, Reeda Hastingsa, w którym prosi o usunięcie polskiego filmu, bo według niej  „gloryfikuje on przemoc i gwałt”.

(…) Wolałabym nie musieć pisać do Pana, ale mój ból nie pozostawia mi wyjścia, bowiem brutalne doświadczenie, które przeżyłam Pan przedstawia jako „erotykę dla dorosłych”. 365 Dni gloryfikuje handel ludźmi, porwanie i gwałt. Nikt nie powinien w ten sposób wyobrażać sobie rozrywki, ani w ten sposób tych kwestii określać czy komercjalizować – cytują fragment listu Duffy Wirtualne Media.

Martwi mnie to, że Netflix ma u siebie miejsce dla takiego „kina” (…). Po prostu nie wiem jak Netflix może nie zauważać tego jak niebezpieczny jest to film. (…) Zachęcam miliony, którym się podobał, do refleksji nad rzeczywistością, w której dochodzi do porwań, handlu ludźmi i przemocy (…) – czytamy dalej.

W swoim liście Duffy nawiązała do traumatycznych przeżyć, o których opowiedziała w kwietniu 2020 roku. 36-letnia gwiazda wyznała wtedy, że w przeszłości była odurzona narkotykami, zgwałcona i przetrzymywana.

Film 365 Dni zniknie z Netflixa? Są oskarżenia o "kulturę gwałtu" >> 

365 Dni - kolejne petycje o usunięcie z Netflixa

Przypomnijmy, że to już kolejny raz kiedy Netflix otrzymuje petycję o usunięcie filmu 365 Dni z platformy. W czerwcu organizacja Pro Empower wystosowała pismo, w którym tłumaczy, że produkcja "propaguje napaść seksualną, toksyczną męskość, romantyzuje porywanie oraz wzmacnia kulturę gwałtu”.

Na platformie change.org pojawiło się w ostatnich dniach kilka petycji widzów z różnych państw o usunięcie filmu z Netflixa. Jedną z najbardziej popularnych petycji jest jedna z francuskich - podpisało się pod nią prawie 40 tysięcy osób.

Co o tym sądzicie?

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj