Reklama
placeholder
News

50 Twarzy Greya: to oni mogli zagrać Christiana! Pasowaliby?

50 Twarzy Greya: to oni mogli zagrać Christiana! Pasowaliby?

fot. youtube.com/Universal Pictures UK

Reklama
Reklama
placeholder

Zanim rola Christiana Greya trafiła do Jamiego Dornana producenci rozważali innych aktorów. Kto mógł zagrać główną męską rolę w filmie 50 Twarzy Greya? Zdziwicie się!

Film 50 Twarzy Greya miał swoją premierę w 2015 roku i szybko stał się hitem. Produkcja jest adaptacją bestsellerowej książki o tym samym tytule. Opowiada historię Anastacii Steel, zwykłej kobiety, która poznaje charyzmatycznego milionera, Christiana Greya. Parę zaczynają łączyć pasja i namiętność, które później przeradzają się w miłość.

Powstały trzy filmy na podstawie erotyku. Autorka, E.L. James, napisała jeszcze Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana oraz Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana.

50 Twarzy Greya: TA aktorka miała zagrać Anastasię. Będziecie zaskoczeni >> 

50 Twarzy Greya: kto mógł zagrać Christiana?

Chociaż dzisiaj trudno wyobrazić sobie innego aktora w roli Christiana Greya, to Jamie Dornan miał dużą konkurencję. Pamiętacie, że irlandzki aktor nie był pierwszym wyborem producentów? 

Na początku w roli Christiana Greya został obsadzony Charlie Hunnam. Jednak Brytyjczyk zrezygnował z udziału w produkcji. Podobno po ogłoszeniu wyboru przez twórców filmu, aktor dostawał liczne pogróżki od osób, które nie zgadzały się z obsadzeniem go w tej roli.

365 Dni: to on gra Nacho w 2. części! Kim jest Simone Susinna? >>

Ryan Gosling

Sama autorka bestsellerowej powieści stwierdziła, że „prototypem” roli Greya był Ryan Gosling. Jednak aktor ma pewną zasadę – nie gra w sequelach filmów, w których wystąpił. Jak wiemy 50 Twarzy Greya to trylogia.

 

Garett Hedlund

Gwiazda filmu Tron: Dziedzictwo (2010) był jednym z faworytów do głównej roli w produkcji 50 Twarzy Greya. Jednak aktor zrezygnował z udziału w filmie, bo uznał, że nie czuje żadnego połączenia z bohaterem, którego miał grać.

 

Matt Bomer

Amerykański aktor znany z filmu Magic Mike (2012) czy serialu American Horror Story: Hotel (2015-16) był przede wszystkim faworytem fanów powieści. W internecie powstała nawet petycja do produkcji, którą podpisało prawie 100 tysięcy osób.

Zmierzch: ciekawostki o filmie. Znaliście je? >>

Chace Crawford

Chace Crawford zasłynął rolą Nate’a Archibalde’a w młodzieżowym serialu Plotkara (2007-2012). Aktor w jednym z wywiadów stwierdził, że chciałby spróbować swoich sił w roli Christiana Greya, bo byłoby to dla niego duże wyzwanie.

 

Alexander Skarsgård

Szwedzki aktor kiedyś stwierdził, że urodził się po to, żeby zagrać Christiana Greya. Najwyraźniej producenci nie podzielali tego zdania.

 

Ian Somerhalder

Jedna z największych gwiazd serialu Pamiętniki Wampirów (2009-2017) również starała się o rolę Greya. Ian Somerhalder chcąc pokazać producentom filmu, że jest gotowy zagrać Greya, postanowił zareklamować się w jednym z wywiadów. Aktor stwierdził, że angaż byłby niesamowitą rzeczą i ma nadzieję, że go dostanie. 

Wiedźmin: tak Henry Cavill wyglądał w młodości! Nie poznacie go >>

Myślicie, że któryś z tych aktorów faktycznie pasowałby do roli Christiana Greya?

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama