News

Alert RCB 15.03.2019: kto dostanie SMS z ostrzeżeniem?

Alert RCB 15.03.2019: kto dostanie SMS z ostrzeżeniem?

Fot. Wikimedia Commons/Wojtekskalski

Alert RCB znowu da o sobie znać. W piątek, 15 marca 2019 roku, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wyśle wiadomość do mieszkańców niektórych województw w Polsce. Kto dostanie SMS z ostrzeżeniem?

Strajk nauczycieli: data potwierdzona! Co z egzaminami na koniec szkoły? >> 

Alert RCB – kiedy

Według prognoz pogody w piątek i sobotę (15-16 marca) możemy spodziewać się w Polsce bardzo silnych porywów wiatru. Najbardziej odczują to mieszkańcy północnej i południowej części kraju. W górach prędkość żywiołu może wynosić nawet 100 kilometrów na godzinę!

W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 14 województw. Dla dwóch z nich – pomorskiego i zachodniopomorskiego – to alerty drugiego stopnia. Tam do godziny 7.00 rano w sobotę, 16 marca, obowiązywać będzie ostrzeżenie przed silnym wiatrem. W pozostałych 12 województwach alert obowiązuje do południa. Według przewidywań spokojnie powinno być tylko w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Koniec zakazu handlu w niedzielę? Jest na to szansa >> 

Alert RCB – kto dostanie SMS?

Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zdecydował o wysłaniu SMS-a z Alertem RCB do osób, które w najbliższy weekend planują spędzić czas w nadmorskiej części Polski.

Wiadomość dostaną więc osoby, znajdujące się w powiatach: słupskim, sławieńskim, koszalińskim, kołobrzeskim, gryfickim, kamieńskim. SMS dotrze też do mieszkańców Świnoujścia Koszalina i Słupska. 

Mieszkacie w tych województwach?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj