News

Alicja Janosz wygrała Idola w 2002 roku. Jak teraz wygląda i co robi?

Alicja Janosz wygrała Idola w 2002 roku. Jak teraz wygląda i co robi?

fot. YouTube.com/AlicjaJanoszFan / YouTube.com/MOmusic

Jak teraz wygląda Alicja Janosz i co robi? Piosenkarka w 2002 roku zdobyła popularność dzięki udziałowi w programu Idol.

W 2002 roku odbyła się pierwsza polska edycja programu Idol, który szybko podbił serca telewidzów. To był pierwszy talent-show, który pojawił się na srebrnym ekranie w Polsce, więc nic dziwnego, że zdobył dużą popularność.

Do finału programu dotarli Alicja Janosz, Ewelina Flinta i Szymon Wydra. 17-letnia wówczas Janosz zaśpiewała piosenkę Anastacii One Day in Your Life i wygrała całe show.

Joe Jonas został BLONDYNEM! Dobrze wygląda? >>

Alicja Janosz: kariera po Idolu

Po wygranej w Idolu piosenkarka wydała swój debiutancki album o tytule Ala Janosz. Krążek sprzedawał się tak dobrze, że dotarł na trzecie miejsce polskiej listy bestsellerów płytowych. Potem Janosz nagrała piosenkę, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Księga Dżungli 2 i próbowała swoich sił w 2004 roku w preselekcjach do Eurowizji.

Następnie piosenkarka postanowiła rozwiązać kontrakt ze swoją dotychczasową wytwórnią i rozpoczęła współpracę z zespołem HooDoo Band. W 2011 roku wydała swoją drugą solową płytę Vintage, a w 2016 roku pojawił się jej kolejny album o tytule RetroNowa.

Wiadomo, że w ciągu ostatnich lat piosenkarka zaangażowała się w pracę z dziećmi. Prowadzi dla najmłodszych warsztaty i tworzy dla nich muzykę. W marcu 2020 roku pojawiła się nawet specjalna płyta Alicja Janosz Dzieciom.

W 2010 roku Alicja Janosz wyszła za mąż za muzyka Bartosza Niebieleckiego. Cztery lata później na świat przyszedł ich wspólny syn, Tymon.

Co ciekawe, ostatnio piosenkarka spotkała się z Eweliną Flintą. To z pewnością była wspaniała niespodzianka dla wszystkich fanów artystek i pierwszej edycji Idola. :-)

Królowe Życia: nowa bohaterka żyje z mężem i… partnerką. Zrobi karierę? >>

Słuchacie muzyki Alicji Janosz?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ALICJA JANOSZ "Ala Janosz" BMG Poland _ W mediach od kilku tygodni hula informacja o powrocie "Idola" na antenę telewizji Polsat. Telewizyjny konkurs muzyczny na początku lat dwutysięcznych pobijał rekordy oglądalności i wypromował takich artystów jak Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Ewelina Flinta, Szymon Wydra czy Alicja Janosz. I na Alicji właśnie chciałbym dziś się skupić. Wygrywając pierwszą edycję programu młoda wokalistka miała zaledwie 17 lat i już kilka miesięcy po finale na rynku pojawiła się jej debiutancka płyta "Ala Janosz". Album za który Ali strasznie oberwało się po głowie. Niesłusznie. Jasne, można się czepiać, że w drugim singlu z płyty "Zbudziłam się" Ala wspomina o jajecznicy, ale piosenka nie jest o tym. Nieważne zresztą, bo płyta ukazała się 14 lat temu, a słuchając jej dzisiaj wcale nie ma się wrażenia, że były to złe piosenki. W bardzo podobnych klimatach porusza się dzisiaj chociażby Jula czy Natalia Szroeder, a nikt przecież się nie czepia. Pierwszy singiel z płyty, piosenka "Zmień siebie", to świetny kawałek, niebanalny. Nie gorsze są również numery "Pani-ka" czy "Oddycham" (najlepszy na płycie!). Równie dobrze Alicja poradziła sobie w coverze piosenki "Skłamałam" Edyty Bartosiewicz. Po tylu latach od premiery albumu z całą świadomością napisać mogę, że cała krytyka zrzucona na Alę była niesłuszna. Oczywiście, wokalistka nie napisała sama utworów, dostała je gotowe, ale była 17-letnią dziewczyną wrzuconą w wir show biznesu. Dziewczyną bardzo utalentowaną, a to na płycie słychać. #alicjajanosz #alajanosz #idol #idol2016 #polsat #płyta #debiut #możesięwydawać #zmieńsiebie #zbudziłamsię #jajecznica #panika #oddycham #skłamałam #polskamuzyka #recenzja #bartekrecenzje #americanidol #pop #winner #mycds #cdcollection #zbierampłyty #kolekcjapłyt #kolekcja

Post udostępniony przez BARTEK'S REC💿RDS (@barteksrecords)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Można się cieszyć w ciągu dnia wieloma małymi rzeczami (nie mam na myśli brylantów czy pereł ;)) i pod wieczór mieć poczucie wdzięczności za ogrom szczęścia który się uzbierał. Bo z milionów drobnych chwil składa się przecież życie 😄 Nasza w tym głowa, żeby otworzyć się na nie i je zauważać, a także poczuć za nie wdzięczność 😁 Mam wrażenie, że ten „schemat” działa cuda...😄🌞🙏❤️ Pozdrawiamy z Molcią w dniu psiego święta 😄🐶 O! Ta to jest mistrzynią w pomnażaniu szczęścia! Raz jej rzucisz piłkę, a za tym jednym razem... kolejnych 100 😜🤣 #molly #mydog #ilovemydog #meandmydog #plaża #kapelusz #lato #wakacje

Post udostępniony przez Alicja Janosz Official (@alicjajanoszofficial)

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.