News

Anna Lewandowska i Lara Gessler ofiarami oszustów? Otrzymały dziwne telefony

Anna Lewandowska i Lara Gessler ofiarami oszustów? Otrzymały dziwne telefony

Fot. Instagram.com/annalewandowskahpba/lara_gessler

Anna Lewandowska i Lara Gessler padły ofiarami oszustów? Ujawniły, że otrzymywały dziwne telefony. Swoich fanów ostrzegła też Dominika Gwit.

Tiktokerzy podpalają śnieg. #burningsnowchallenge ma udowodnić spisek >> 

O tym, że przestępcy stosują coraz bardziej wyrachowane metody mówi się bardzo często. Przestępcy działają w taki sposób, żeby zdobyć na przykład nasze dane osobowe, a następnie dostęp do haseł i kont bankowych. Niedawno o oszustwie „na policjanta” mówiła na InstaStory Lara Gessler.

Gwiazdy ostrzegają przed oszustami podającymi się za policjantów

Córka Magdy Gessler odebrała telefon od mężczyzny, który podawał się za policjanta. O wszystkim opowiedziała swoim fanom.

Kochani, chciałam się z wami podzielić tym, że właśnie próbowano mnie oszukać, okraść przez telefon. Pan podawał się za policjanta, wylegitymował się teoretycznie, powiedział, że jeżeli mu nie wierzę, mogę połączyć się z *112 i wtedy się niby połączę z policją, podam jego dane i zostanę z nim połączona, oczywiście to był ten sam numer telefonu – cytuje 32-latkę pudelek.pl

Na szczęście Lara Gessler nie dała się oszukać.

Powiedział, że jest z komendy z Wilczej, ja mu powiedziałam, że akurat jestem obok, więc mogę wpaść. Pan powiedział: „Nie, nie, nie, bo to w tej chwili, mam telefon na podsłuchu, ludzie mnie podsłuchują i próbują włamać na konto”. Ja się nie dałam nabrać, tylko Wam mówię, że takie rzeczy się dzieją – czytamy dalej.

Brutalne porwanie psów Lady Gagi. Padły strzały >> 

O takiej samej próbie oszustwa mówiła na swoim profilu Anna Lewandowska.

Ku przestrodze! Pewna grupa zorganizowana próbuje wyłudzić pieniądze! Między innymi przez groźby! UWAŻAJCIE, ta osoba podaje się za prokuratora lub kogoś z komisariatu policji. Lepiej nie odbierać telefonów od nieznajomych – napisała na Instagramie.

UWAGA NA OSZUSTÓW! Odebrałam dzisiaj telefon od oszustów próbujących wyłudzić dane i pieniądze! Podobna sytuacja dotknęła moich znajomych dlatego proszę, bądźcie ostrożni! Nie podawajcie żadnych danych osobom podającym się za policję czy prokuraturę przez telefon! Nie instalujcie też żadnych dodatkowych aplikacji, bo możecie stracić pieniądze! Uważajcie na telefony z nieznajomych numerów – dodała Anna Lewandowska w następnej relacji.

Kolejną znaną osobą, która odebrała podobny telefon w ostatnim czasie jest Dominika Gwit.

(…) Dziś odebrałam bardzo przykry telefon. (…) Oszuści chcą wyłudzać pieniądze na policjantów. Podają się za policjantów CBŚP. Mówi facet, że dzwoni z Komendy Głównej i że ma dla mnie przykrą informację, że właśnie w tej chwili ktoś chce się włamać na moje konto, że oni to wykryli (…) i każe mi zadzwonić w trakcie rozmowy, a dzwoni z numeru prywatnego, na *112 – mówiła w filmiku na Instagramie.

Aktorka dodała, że oszust, który twierdził, że jest policjantem, podał jej swoje dane i numer odznaki, żeby mogła zweryfikować jego tożsamość dzwoniąc na numer *112.

(…) Nie daje mi sekundy na zastanowienie, manipuluje emocjami całkowicie. Ja w nerwach, w panice nie wiem co się dzieje. Dzwonię na to *112, tam jakiś inny facet, w tle, że niby to jest właśnie infolinia 112 (…) – słyszymy dalej.

Zamknięte szkoły, hotele i galerie handlowe, ale tylko w jednym województwie. Jakim? >> 

Dominika Gwit powiedziała, że w trakcie rozmowy „policjant” dopytywał ją o to czy ma lokatę w banku i ile ma tam pieniędzy.

Nie wolno podawać żadnych informacji! Ja się w tej chwili zorientowałam, że coś jest nie tak (…) Ci ludzie są bezwzględni, nie podawajmy żadnych informacji. U nas na szczęście sprawa skończyła się dobrze, nic się nie stało (…) – ostrzegła.

Dominika Gwit dodała, że zadzwoniła do banku, który poinformował ją, że nikt nie zna takiej metody i już to zgłosili. Kiedy zadzwoniła pod prawidłowy numer alarmowy dowiedziała się, że pojawiło się bardzo dużo podobnych zgłoszeń o oszustwach.

(…) Uważajcie na oszustów, ostrzegajcie osoby starsze. Są bezwzględni – zakończyła Dominika Gwit.

Przyłączamy się do apelu!

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.