News

Avicii: spadek trafił nie tylko do rodziny! Wspaniały gest

Avicii: spadek trafił nie tylko do rodziny! Wspaniały gest

Wikimedia Commons/Shawn Tron

Śmierć Aviciiego wstrząsnęła światem muzycznym. Jeden z najbardziej popularnych DJ-ów świata popełnił samobójstwo w kwietniu 2018 roku rozbitą butelką po winie podczas wakacji ze znajomymi w Omanie. Miał 28 lat.

Avicii przez długi czas zmagał się z depresją. W pewnym momencie zniknął w ogóle ze sceny muzycznej i zawiesił koncerty. Zarzucał swojemu managerowi, że gra po 320 (!) koncertów rocznie i i ma tego dość. Finalnie wrócił jednak do koncertowania.

Opener 2019: drugie ogłoszenie artystów! Kto wystąpi? >>

DJ zawsze podkreślał, że zarabia dużo więcej pieniędzy niż jest mu potrzebne. Lwią część swoich zarobków przekazywał na cele charytatywne.

Majątek Aviciiego został podzielony 8 miesięcy po śmierci producenta.

Avicii zostawił po sobie 231 milionów szwedzkich koron (około 115 milionów złotych). Szwedzka Agencja Podatkowa poinformowała, że pieniądze odziedziczą rodzice zmarłego - Klas Bergling i Anki Liden. Rodzice będą też otrzymywać tantiemy z tytułu praw autorskich do utworów DJ-a.

Niecały majątek trafi do Klasa i Anki. Duża część pieniędzy zostanie przekazana organizacjom charytatywnym.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.