Reklama
placeholder
News

Britney Spears opowiedziała o kurateli w usuniętym już nagraniu. 'Czuję się ofiarą'

Britney Spears opowiedziała o kurateli w usuniętym już nagraniu. 'Czuję się ofiarą'

Fot. Instagram.com/britneyspears

Reklama
Reklama
placeholder

Britney Spears opublikowała 22-minutowe nagranie audio, w którym wspomina kuratelę. Wiadomość głosowa trafiła na YouTube 28 sierpnia 2022 roku, a link został udostępniony na Twitterze wokalistki. Materiał został już usunięty.

Britney Spears jest wolna! Co dla niej oznacza koniec 13-letniej kurateli? >> 

Britney Spears wspomina kuratelę w nagraniu

Nagranie zawierało tylko dźwięk, nie można było na nim zobaczyć twarzy Britney Spears. Według doniesień mediów, udało się jednak ustalić, że słyszany na wideo głos należy do wokalistki.

Portal Variety relacjonuje, że Britney Spears powiedziała, że oferowano jej wiele możliwości udzielenia wywiadu, m.in. u Oprah Winfrey, jednak zdecydowała się sama podzielić swoją historią.

Miałam mnóstwo okazji… (…) Nic nie mam z mówienia o tym. Dostałam oferty za dużo pieniędzy, ale dla mnie to coś więcej niż tylko wywiad – stwierdziła piosenkarka.

Na początku Britney Spears miała obawiać się tego, żeby mówić szczerze o kurateli, jednak teraz uważa, że jest to konieczne, żeby pomóc innym.

Szczerze, do dzisiaj nie wiem co takiego zrobiłam. Ale kara mojego ojca, nie mogłam nikogo widzieć ani nic powiedzieć… To nie miało dla mnie sensu – powiedziała gwiazda.

Britney kontra Spears: 5 najważniejszych faktów z dokumentu o wokalistce >> 

Britney Spears twierdzi, że zarówno jej ojciec jak i matka mieli wpływ na to, że znalazła się pod kuratelą. Gwiazda uważa, że jej rodzice działali z premedytacją.

Pewna kobieta podsunęła ten pomysł tacie, a moja mama pomogła mu go zrealizować i sprawiła, że to wszystko się wydarzyło – wspomina Spears.

Mówi się, że kobietą, którą wymienia artystka może być była menedżerka Courtney Love i Lindsay Lohan.

Britney Spears wróciła pamięcią do nocy, kiedy uruchomiono wobec niej procedurę kurateli.

Pod moim domem było ponad 200 paparazzi, nagrywających mnie przez okno karetki, gdzie trzymano mnie na noszach. Wszystko było w zasadzie ustawione. W moim organizmie nie było narkotyków. Nie było alkoholu. Nic. To było czyste nadużycie – mówiła Britney Spears.

Zdaniem piosenkarki jej ojciec, Jamie Spears, „uwielbiał kontrolować wszystko, co robiła”. Telefon „księżniczki popu” cały czas miał być na podsłuchu, przez co nie czuła się na tyle bezpiecznie, by prosić o pomoc.

Każdego dnia mówili, że jestem gruba. Sprawili, że czułam się jak nic i zgadzałam się na to – cytuje Britney Spears variety.com.

Dzieci Britney Spears nie chcą z nią mieszkać? Mocne wypowiedzi eksmęża, gwiazda reaguje >> 

Mówiąc o trasie koncertowej z 2009 roku, wokalistka wspomina, że czuła się wyobcowana, ponieważ ojciec zabronił jej spędzać czas z przyjaciółmi i tancerzami. Miała być świadoma, że jej „występy były okropne”, ale nie mogła nic z tym zrobić.

Byłam robotem. Już mnie to nie obchodziło – stwierdziła Britney Spears.

Moja mama była świadkiem tego, co się dzieje, mój brat, moi przyjaciele – wszyscy się na to zgodzili – dodała.

W nagraniu Britney Spears miała przyznać, że czuje większy żal do matki niż do ojca, bo ta mogła jej pomóc, a zamiast tego nic nie zrobiła. Artystka twierdzi, że była traktowana jak „maszyna do pracy”.

Britney Spears odniosła się też do ruchu #FreeBritney, w którym fani wzywali do uwolnienia artystki.

Ci ludzie na ulicy walczą o mnie, ale moja siostra i matka nic nie robią. (…) Myślę, że to najbardziej mnie zraniło. Nie mogłam zrozumieć, jak moja rodzina tak długo się na to zgadzała. Ich jedyna odpowiedź to: „Nie wiedzieliśmy”.  Jak uszło im to płazem? Czy istnieje Bóg? (…) Byłam tak słaba… Przerażona, załamana. Dzielę się tym, ponieważ chcę, aby ludzie wiedzieli, że jestem tylko człowiekiem… Po tym, co przeszłam, czuję się ofiarą. Jak mogę się z tym pogodzić, nie mówiąc o tym? (…) Dosłownie mnie zabili. Wyrzucili mnie. Tak się czułam – czułam, że moja rodzina mnie wyrzuciła – powiedziała Britney Spears.

Britney Spears odniosła się też do duetu z Eltonem Johnem. Ich Hold Me Closer miało premierę 26 sierpnia 2022 roku.

Britney Spears i Elton John w duecie. Tak odświeżyli wielki hit >>

Mam niesamowitą piosenkę z jednym z najwspanialszych ludzi naszych czasów i jestem bardzo wdzięczna. Ale jeśli jesteś dziwnym introwertykiem, jak ja, który czuje się samotny… i musiałeś usłyszeć taką historię, aby już tak się nie czuć, wiedz: Moje życie nie było łatwe i nie jesteś sam – zakończyła Britney Spears.

Britney Spears z matką na zdjęciu 

Rodzina Britney Spears zaprzecza zarzutom piosenkarki. Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy wokalistka udostępniła nagranie, matka opublikowała ich wspólne zdjęcie na Instagramie. Lynne Spears napisała:

Britney, przez całe Twoje życie starałam się jak najbardziej wspierać Cię w marzeniach i życzeniach. Zrobiłam wszystko co w mojej mocy, aby pomóc Ci wyjść z trudności! Nigdy nie odwrócę się od Ciebie. Twoje odrzucenie sprawia, że czuję się beznadziejnie! Próbowałam wszystkiego. Tak bardzo Cię kocham, ale to rozmowa tylko między nami, oko w oko, na osobności.

W listopadzie 2021 roku sąd zdecydował o zakończeniu kurateli nad Britney Spears, która była sprawowana nad wokalistką od 2008 roku. Przez 13 lat o wszelkich aspektach życia zawodowego i prywatnego artystki decydował jej ojciec – Jamie Spears.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama