Reklama
placeholder
News

Burning Man 2023: festiwalowicze utknęli na pustyni. 1 osoba nie żyje

Burning Man 2023: festiwalowicze utknęli na pustyni. 1 osoba nie żyje

fot. commons.wikimedia.org/Brocken Inagloria/-https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dust_storm_in_Black_Rocks_Desert_nn.jpg fot. Twitter/NEXTA/

Reklama
Reklama
placeholder

Festiwal Burning Man odbywa się co roku na pustyni Black Rock w północnej Nevadzie. Jest to specyficzne wydarzenie, podczas którego uczestnicy polegają na sobie i nawiązują więzi na pustkowiu. Festiwalowicze ubierają barwne stroje, zajmują się rękodziełem i obserwują rozbudowane efekty wizualne oraz pokazy laserowe. Podczas tegorocznej edycji na festiwalu znajdowały się gwiazdy takie jak Natalia Siwiec i Diplo. 

Festiwal Burning Man 2023 odbywał się oficjalnie od 27 sierpnia do 4 września. Masowa impreza zamieniła się jednak w katastrofę. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe imprezowicze zostali uwięzieni na terenie festiwalu. W ramach tegorocznej edycji na miejscu zjawiło się około 70 tysięcy osób. Na razie ustalono, że jedna z nich nie żyje.

 SBM FFestival 2023: tak bawiliście się w Warszawie! Relacja od 4FUN.TV >>

Burning Man 2023: festiwalowicze utknęli na pustyni. Jest pierwsza ofiara

Jak przekazała agencja zarządzająca terenem, na którym odbywa się festiwal, "deszcz w ciągu ostatnich 24 godzin stworzył sytuację, która wymagała całkowitego zatrzymania ruchu pojazdów." Obfite opady nastąpiły w piątek i trwały do soboty rano. Mniej intensywne opady deszczu pojawiły się również w niedzielę 3 września.

Ulewa spowodowała paraliż ruchu drogowego, przez co osoby znajdujące się na pustyni zmuszone zostały do przeczekania tego okresu w bezpiecznym miejscu - namiocie, kamperze. Podobno festiwalowicze wspierają się i dzielą zapasami jedzenia między sobą. Niektórzy próbowali opuścić teren na własną rękę, udając się pieszo do najbliższej autostrady, jednak ilość błota znacznie ogranicza ruch. 

Obecnie osoby znajdujące się na miejscu zmagają się z utrudniającym poruszanie się błotem. 4 września na profilu Burning Man Project na Twitterze ogłoszono, że ścieżki są na razie zbyt mokre i błotniste, przez co nadal wyczekuje się ich wyschnięcia. Bezpieczny wyjazd z miejsca miał nastąpić w południe tego samego dnia. 

Lokalne władze potwierdziły, że jedna osoba zmarła na terenie festiwalu. Nie podano jeszcze do informacji publicznej przyczyny ani okoliczności jej śmierci.

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama