Reklama
placeholder
News

Polscy dziennikarze 'zakpili' z k-popu. Fani są wściekli

Polscy dziennikarze 'zakpili' z k-popu. Fani są wściekli

Fot. Twitter. com/loumiinn/ Wikimedia Commons/AJEONG_JM

Reklama
Reklama
placeholder

Polscy dziennikarze zakpili z k-popu. Fani południowokoreańskiej muzyki są wściekli za ich wypowiedzi.

Chłopak z BTS najpiękniejszym mężczyzną na świecie. Ale zaskoczenie! >> 

Dziennikarze Dzień Dobry TVN komentują wygląd Jungkooka z BTS

Dziennikarze programu Dzień Dobry TVN rozwścieczyli fanów k-popu. Wszystko przez komentarz prowadzących na temat wygranej członka zespołu BTS – Jungkooka – w plebiscycie na Najprzystojniejszą Męską Twarz Świata 2019.

Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook. Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym niespecjalnie bardzo męska, prawda (…)? – powiedziała Anna Kalczyńska.

Chłopięca zdecydowanie, niemal dziecięca. Taki mały książę troszkę. (…) I mnóstwo kolczyków. (…) Bo grzywka na pewno nie robi go najprzystojniejszym człowiekiem (…) – dodał Andrzej Sołtysik.

Polskie Star Is Born powstaje. Kiedy premiera i kto zagra? >> 

To nie wszystko. Dziennikarze śniadaniowego programu przeprowadzili też ankietę, w której zapytali Polaków co myślą o wyglądzie Jungkooka. Niestety, zamiast zdjęcia 22-latka pokazywali im fotkę innego wokalisty.

Co o Jungkooku myślą przechodnie?

Kolczyk, tak, kolczyk. W uchu noszą kolczyki… Tak, krowa też ma kolczyk moja (…)

Facet to musi być facet, a kobieta – kobieta. A tutaj nie wiadomo jak to jest.

Zniewieściały… małolat. No nie, błagam! – odpowiadali.

Eurowizja 2020: wiemy kiedy wystąpi Polska! >> 

Fani oburzeni materiałem Dzień Dobry TVN – komentarze

Fani k-popu są oburzeni materiałem, który pojawił się niedawno w polskiej telewizji i nagłośniają całą sprawę. Ich komentarze możecie zobaczyć m.in. na Twitterze pod hashtagiem #dziendobrytvnisoverparty.

Brak profesjonalizmu, wyśmiewanie czyjegoś wyglądu, obrażanie, zero tolerancji do drugiego człowieka i brak odpowiedniego przygotowania.

Można jakoś to zgłosić do wytwórni Bighit, żeby się faktycznie tym zajęła??? Bo to trochę już pod rasizm podchodzi i totalny brak szacunku, więc wydaje mi się, że warto to im zgłosić.

Dwójka DOROSŁYCH ludzi, pokazująca tak oczywisty brak szacunku i ksenofobię. Nie obejdzie się bez przeprosin. Absolutny brak profesjonalizmu. Jest XXI wiek, powinniście się wstydzić

Żenada. Jest mi wstyd za taki brak szacunku do innej osoby i kultury.

Polska: złota płyta dla "Persony". (W dodatku osiągnęliśmy to jako pierwsi w Europie, a drudzy na świecie) no, ale przecież w Polsce Jungkook wcale znany nie jest  – pisali.

Co Billie Eilish napisała kiedyś w komentarzu Arianie Grande? >> 

Fani Jungkooka krytykują Annę Kalczyńską – odpowiedź dziennikarki

Negatywne komentarze pojawiły się również m.in. na Instagramie Anny Kalczyńskiej. Dziennikarka broniła się odpowiadając jednej z obserwatorek, że wypowiedź na temat wyglądu Jungkooka to jej „osobista opinia”. Dodała, że wizerunek wokalisty według niej ma niewiele wspólnego z męskością.

[AKTUALIZACJA, 29.01.2020, 15.15] 

Telewizje TVN oraz Discovery wydały oświadczenie, w którym przepraszają za materiał na temat Jungkooka wyemitowany w programie Dzień Dobry TVN

Chcielibyśmy przeprosić Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków zespołu, artystów i fanów K-popu oraz wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN”. Wydźwięk programu był całkowicie niezgodny z naszymi wartościami. Dlatego wyjaśniamy tę sprawę wewnętrznie i dołożymy starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości - czytamy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama