Reklama
placeholder
News

Elon Musk komentuje decyzję Trzaskowskiego o usunięciu krzyży z instytucji. Co napisał?

Elon Musk komentuje decyzję Trzaskowskiego o usunięciu krzyży z instytucji. Co napisał?
Reklama
Reklama
placeholder

Elon Musk (założyciel między innymi SpaceX i Tesli oraz właściciel platformy X) dowiedział się o nowym rozporządzeniu wprowadzonym przez Rafała Trzaskowskiego. Jego reakcja na ten dokument może was zaskoczyć.

W maju 2024 roku Rafał Trzaskowski podpisał dokument, którego celem jest "zapewnienie wzajemnego szacunku, przeciwdziałanie dyskryminacji i sprawienie, by każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Warszawy mógł w takim samym stopniu korzystać z miejskich usług". Rozporządzenie zawiera w sumie 16 zaleceń. Wśród nich znalazło się zakaz wieszania krzyży w warszawskich instytucjach. W rozporządzeniu mowa również o tym, że urzędnicy powinni używać języka, który nikogo nie wyklucza, nie obraża i nie poniża. Powinni też zwracać się do osób transpłciowych i niebinarnych zgodnie z ich preferencjami oraz respektować prawa związków jednopłciowych. Ponadto w rozporządzeniu pojawiło się między innymi zalecenie odnośnie stosowania feminatyw i form bezosobowych. Elon Musk odpowiedział na jeden z wpisów odnośnie rozporządzenia. 

Rewolucyjne zmiany w ortografii. Co się zmieni i kiedy? >>

Elon Musk skrytykował rozporządzenie Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski zapewnił podczas jednego ze swoich przemówień, że ''nikt nie zamierza prowadzić w Warszawie walki z jakąkolwiek religią'', a wprowadzenie zakazu wieszania krzyży w warszawskich instytucjach wytłumaczył tym, że ''Polska jest państwem świeckim, a Warszawa jest tego państwa stolicą''. Te słowa nie przekonały jednak wielu internautów. Zarówno ten zakaz, jak i wspomniane zalecenia z rozporządzenia, spotkały się ze sporą krytyką w mediach społecznościowych.

Decyzję Rafała Trzaskowskiego odnośnie usunięcia krzyży z instytucji skomentował z jakiegoś powodu użytkownik platformy X z Malezji, Ian Miles Cheong, który stwierdził w jednym ze swoich wpisów, że ''Polska staje się bardzo lewicowa''. Ten właśnie wpis skomentował sam Elon Musk, który uderzył w polskich polityków, podsumowując decyzję Rafała Trzaskowskiego słowami:

Bezwstydnie kopiują głupie rzeczy z Ameryki. Jakie to żenujące.

Polskie świadczenia będą zabierane cudzoziemcom po wyjeździe z kraju. MSWiA zapowiada zmiany >> 
Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama