Reklama
placeholder
News

Emerytury gwiazd wcale nie są wysokie. Na jakie kwoty mogą liczyć?

Emerytury gwiazd wcale nie są wysokie. Na jakie kwoty mogą liczyć?

fot. materiały prasowe Jan Bogacz/ fot. materiały prasowe Polsat

Reklama
Reklama
placeholder

Wysokość przyszłych emerytur gwiazd od dawna budzi zainteresowanie. Wielu artystów pracuje na umowę o dzieło lub umowę zlecenie i jeśli sami nie odprowadzają składek, to w przyszłości nie otrzymają świadczenia emerytalnego. Ci, którzy mogą liczyć na emeryturę, według wyliczeń, otrzymają minimalne kwoty. Niektóre z nich są tak niskie, że przeżycie za to jednego miesiąca nie jest możliwe. 

Sandra Kubicka URODZIŁA! Baron zdradził imię syna >>

Kwoty emerytur gwiazd są bardzo niskie

W licznych wywiadach Marek Piekarczyk - lider zespołu TSA oraz wieloletni juror programów muzycznych, podkreślał, że obecnie jego emerytura wynosi 8 złotych 83 grosze. W rozmowie z Pudelkiem aktorka Katarzyna Skrzynecka wyznała, że zgodnie z przewidywaniami ZUS otrzyma 44 złote miesięcznie. Michał Wiśniewski może liczyć na 200 złotych, a Majka Jeżowska na 1000 złotych. Maryla Rodowicz otrzymuje 1917 złotych. 

Okazuje się, że niektóre gwiazdy polskiego szoł biznesu postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i regularnie opłacają składki, aby zabezpieczyć się na przyszłość. Jednym z takich przykładów jest Zenon Martyniuk. Choć póki co, nie wybiera się na emeryturę to aktualnie wynosi ona 5500 złotych.

Ewa Swoboda ma własną Barbie! Podobna do pierwowzoru? >>

Spodziewaliście się, że świadczenia emerytalne gwiazd mogą być takie niskie?

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama