News

Strefy kibica na Euro 2021. Czy powstaną, jakie obostrzenia?

Strefy kibica na Euro 2021. Czy powstaną, jakie obostrzenia?

Fot. Flickr.com

Czy będą strefy kibica na Euro w 2021 roku? Jeśli tak, to w jakich miastach i jakie obostrzenia miałyby tam obowiązywać? 

Festiwale tylko dla zaszczepionych: kultowy zespół mówi 'nie' >>

Euro 2021: kiedy pierwszy mecz Polski?

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozpoczynają się w piątek 11 czerwca 2021 roku od meczu Włochy-Turcja. Polska drużyna rozegra pierwsze spotkanie 14 czerwca ze Słowacją.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni zremisowali w obu meczach towarzyskich przed Euro 2021. Mecz Polska-Rosja zakończył się wynikiem 1:1, a Polska-Islandia – 2:2.

Euro 2021: będą strefy kibica? Strefa Kibica na PGE Narodowym 

Ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia tradycyjnych stref kibica nie zorganizuje m.in. Szczecin i Wrocław. Mówiło się, że nie będzie ich też w Warszawie.  Z przekazywanych informacji wynika, że ewentualną lokalizację rozważają władze Krakowa.

Kibice będą mogli przeżywać sportowe emocje nie tylko w domu, lecz także w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych lub w plenerowych strefach kibica. Polska Times podaje, że lokalem, który organizuje własną strefę kibica na Euro jest OFF Brzeska. Druga strefa kibica w stolicy ma powstać nad Wisłą. Transmisje meczów w wysokiej jakości będzie można oglądać też w strefie kibica #naWoli przy warszawskim Klubie Progresja.

10 czerwca 2021 roku pojawiły się informacje o strefie kibica na PGE Narodowym w Warszawie. 19 czerwca fani piłki nożnej obejrzą tam mecz Hiszpania-Polska rozgrywany na UEFA Euro 2020. Zachowane zostaną zasady bezpieczeństwa, przy maksymalnie 50% obecności publiczności. Goście będą zobowiązani do przestrzegania aktualnych wytycznych epidemicznych i do zajmowania tylko miejsc wskazanych na biletach. 

Do wstępu uprawnia bezpłatny bilet, który można pobrać na tej stronie. 

W Toruniu strefa kibica na Euro 2021 miałaby się pojawić, gdyby Polska zagrała w półfinale lub finale turnieju. Możemy znaleźć informacje, że utworzenie stref kibica zapowiedzieli przedstawiciele Swarzędza pod Poznaniem, Tarnobrzega, Ciechocinka czy Nysy.

Obostrzenia od 6.06: większe imprezy i zgromadzenia, otwarcie sal zabaw >> 

Ci, którzy nie chcą oglądać meczów w domu, muszą się liczyć z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że w lokalach gastronomicznych nadal obowiązuje reżim sanitarny, dystans oraz limit osób. Nie są do niego wliczane osoby zaszczepione przeciw COVID-19.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.