News

Eurowizja 2022: kto z Polski? Oto faworyci

Eurowizja 2022: kto z Polski? Oto faworyci

fot. YouTube.com/Eurovision Song Contest

Niedługo poznamy reprezentanta Polski na Eurowizję 2022. Kto pojedzie do Turynu? Mówi się, że największe szanse na udział w 66. Konkurs Piosenki Eurowizji ma troje artystów.

Łzy – Agnieszka 2.0 pobije oryginał? Ma szansę na Eurowizję 2022 >> 

Eurowizja 2022 – data

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 10, 12 i 14 maja 2022 roku w Turynie (Włochy). Widowisko będzie transmitowane z hali PalaOlimpico.

Eurowizja 2022 – reprezentant Polski

Kto z Polski wystąpi na Eurowizji 2022? Wśród faworytów, którzy mieliby walczyć o główną wygraną w imieniu naszego kraju wymienia się trzy gwiazdy. Są to Krystian Ochman, Daria Marcinkowska i Kuba Szmajkowski.

Eurowizja 2022: kim jest Daria Marcinkowska? >> 

Krystian Ochman jest zwycięzcą 11. edycji The Voice of Poland. Jesienią 2021 roku 22-latek wydał płytę Ochman, na którym znalazł się m.in. przebój Światłocienie oraz utwór Gdzie Iść? 

26-letnia Daria Marcinkowska zdobyła popularność dzięki singlom Love Blind i Paranoia. W 2019 roku piosenkarka wzięła udział w The Voice of Poland. Trafiła do drużyny Margaret, pożegnała się z programem na etapie Bitew.

Kuba Szmajkowski również ma na koncie udział w programie The Voice, ale w edycji dla młodszych uczestników. Kuba Szmajkowski, Mateusz Gędek, Maksymilian Więckowski i Tomasz Gregorczyk z The Voice Kids stworzyli zespół 4Dreamers. Pod koniec 2020 roku poinformowali, że kończą swoją przygodę z zespołem.

Kuba Szmajkowski koncentruje się na karierze solowej. 19-latek wydał singiel Nieskończone i nagrał utwór Czarny Młyn z Sarą James. Kuba Szmajkowski na Eurowizję 2022 miał się zgłosić z piosenką Lovesick.

Kuba Szmajkowski coveruje Matę. Takiej wersji się nie spodziewaliście >> 

Polskiego artystę, który pojedzie na Eurowizję 2022 oficjalnie poznamy 15 stycznia.

Radio Zet informuje, że polski nadawca miał otrzymać zgłoszenia na Eurowizję 2022 także od Karoliny Stanisławczyk, Sióstr Szczepańskich, Oscara Jensena, Łez, Unmute czy Mauera. 

Przypomnijmy, że w 2021 roku Polskę reprezentował Rafał Brzozowski z piosenką The Ride. Wokalista zajął 33. miejsce w ogólnym rankingu.

Kto powinien jechać na Eurowizję 2022? 

       

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.