News

Eurowizja Junior 2020: uczestnicy nie przyjadą do Warszawy! Podjęto decyzję

Eurowizja Junior 2020: uczestnicy nie przyjadą do Warszawy! Podjęto decyzję

fot. instagram.com/dziennikeurowizyjny

Uczestnicy Eurowizji Junior 2020 nie przyjadą do Warszawy! Podjęto decyzję. Co z tegorocznym Konkursem Piosenki Eurowizji dla Dzieci?

Eurowizja Junior 2020: Lena Marzec ma szanse na wygraną? >> 

Eurowizja Junior 2020 – data, miejsce

Przed nami 18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W maju 2020 roku ogłoszono, że widowisko odbędzie się 29 listopada w specjalnym studiu w Warszawie. Wydarzeniu towarzyszy hasło Move The World.

Eurowizja Junior 2020: uczestnicy nie przyjadą do Warszawy

Niedawno organizatorzy Eurowizji Junior poinformowali o zmianach w show. Ma to związek z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, że z jej powodu wiele krajów odmówiło udziału w JESC 2020. Są to m.in. Albania, Australia, Irlandia, Macedonia Północna, Portugalia, Walia oraz Włochy. Już wiadomo, że międzynarodowy konkurs odbędzie się w nowej formule.

Restrykcje dotyczące podróży oraz pozostałe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiają, że nie możemy zaprosić młodych artystów do Warszawy, aby rywalizowali o zwycięstwo na jednej scenie. jesteśmy jednak zdeterminowani, by tradycja konkursu rozpoczęta w 2003 roku była podtrzymana – cytuje treść komunikatu organizatorów portal eurowizja.org.

Eurowizja Junior 2020: uczestnicy preselekcji. Kto wystąpi? [LISTA AKTUALIZOWANA] >> 

Europejska Unia Nadawców oraz Telewizja Polska podjęły decyzję, że uczestnicy Eurowizji Junior 2020 nie przyjadą do Polski, ale ich występy zostaną wcześniej nagrane w studiach i wyemitowane podczas konkursu 29 listopada. Mimo wszystko widowisko ma odbyć  się na żywo, a ze studia w stolicy mają zostać nadane otwarcie koncertu, zapowiedzi prowadzących oraz występy specjalne. Na Eurowizji Junior 2020 nie będzie publiczności. 

Jak podaje eurowizja.org, przedstawiciele JESC 2020 zapewnili, że „organizatorzy stworzą równe warunki wszystkim wykonawcom”, a fani będą mogli głosować na swoich faworytów.

Eurowizja Junior 2020: lista państw

Udział w 18. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci potwierdziło 13 państw:

 • Armenia,
 • Białoruś,
 • Francja,
 • Gruzja,
 • Hiszpania,
 • Holandia,
 • Kazachstan,
 • Malta,
 • Niemcy,
 • Polska,
 • Rosja,
 • Serbia,
 • Ukraina.

Viki Gabor w jury eliminacji do Eurowizji Junior! Kto jeszcze wybierze reprezentanta? >> 

Eurowizja Junior 2020: kto z Polski?

Tak jak w poprzednim roku, reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2020 zostanie wyłoniony w czasie specjalnego wydania programu Szansa na Sukces. Pierwszy półfinał odbył się 6 września 2020 roku i wygrała go Lena Marzec.  Kolejne dwa półfinały zobaczymy 13 i 20 września. Wielki finał odbędzie się 27 września i właśnie wtedy dowiemy się kto zaśpiewa na Eurowizji Junior 2020 w polskich barwach.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oto logo #eurowizjajunior 2020 w Polsce! #junioreurovision2020 #jesc2020 #vikigabor #movetheworld

Post udostępniony przez Dziennik-Eurowizyjny.pl (@dziennik_eurowizyjny)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.