News

Eurowizja Junior ponownie w Polsce! Co już wiadomo?

Eurowizja Junior ponownie w Polsce! Co już wiadomo?

Fot. Instagram.com/vikigaborofficial

Eurowizja Junior ponownie odbędzie się w Polsce! Co już wiadomo o organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2020 roku?

Roxie Węgiel o Viki Gabor. Myślała, że ma wyłączony mikrofon >> 

W 2019 roku Polska po raz pierwszy zorganizowała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Rok temu Eurowizja Junior odbyła się w Arenie Gliwice za sprawą zwycięstwa Roksany Węgiel na Eurowizji 2018 w Mińsku.

W 2019 roku zwycięstwo na Eurowizji Junior drugi raz przypadło Polsce. Od momentu wygranej Viki Gabor spekulowano czy nasz kraj po raz kolejny zostanie gospodarzem show. Pod koniec stycznia, w czasie finału The Voice Kids 3, prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że konkurs prawdopodobnie i w tym roku zorganizują Polacy. 

The Voice Kids 2020: oto ZWYCIĘZCA! Eurowizja Junior w zasięgu ręki >>  

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce

5 marca 2020 roku m.in. na stronie junioreurovision.tv, oficjalnie ogłoszono, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce. Po raz pierwszy w historii konkursu jedno państwo zorganizuje finał wydarzenia dwa razy z rzędu.

W jakim mieście będzie Eurowizja Junior 2020? Prawdopodobnie miastem, które zorganizuje 18. Konkurs Piosenki Eurowizji Dla Dzieci będzie Kraków. Na początku stycznia radni Krakowa przyjęli uchwałę na temat starań miasta o organizację Eurowizji Junior. Tym samym Kraków stał się oficjalnym kandydatem na organizatora kolejnej edycji wydarzenia. Jeśli Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Krakowie, prawdopodobnie zostanie zorganizowana w tamtejszej Tauron Arenie.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu pełnomocnik prezydenta Krakowa, Robert Piaskowski przekazał w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że Tauron Arena w Krakowie została zarezerwowana na okres Eurowizji Junior. Tego czy konkurs rzeczywiście odbędzie się w tym mieście, oficjalnie dowiemy się jednak prawdopodobnie w ciągu kilku dni.

Eurowizja Junior 2020 będzie w Krakowie? „Rozmowy zaszły bardzo daleko” >> 

Eurowizja Junior 2020: data finału

Nie podano jeszcze dokładnej daty finału Eurowizji Junior 2020, jednak mówi się, że konkurs odbędzie się w drugiej połowie listopada.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[ENG⤵️] Kochani! Brak mi słów! 😍 Bardzo się cieszę z tej wygranej. Nie spodziewałam się tego! 😊 To jest najlepsza rzecz, jaka mi się przytrafiła i zapamiętam ten dzień do końca swojego życia. ❤️❤️❤️ Wszyscy byli naprawdę świetni! Tancerze dali z siebie 100% i tak fajnie mi w tym pomogli! 🥰 Dziękuję Wam Wszystkim i serdecznie Was pozdrawiam!! Share The Joy!! 🎶💛💚🧡💜 . Hey guys! I don't even know how to put it into words. 😍 I can't believe I've won. Wasn't expecting it at all. 😊 That's the best thing that ever happened to me and I will remember this moment until the rest of my life. ❤️❤️❤️ Everyone was just so good! Our dancers gave it their all and made the performance even better. 🥰 Thank you guys so much. Lots of love!! Share the joy! 🎶💛💚🧡💜 . #JESC2019 | #ShareTheJoy | #Superhero | #Dziękuję !! @junioreurovisionofficial

Post udostępniony przez Wiktoria Gabor (@vikigaborofficial)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[ENG⤵️] Mija drugi dzień tygodnia eurowizyjnego 🙊🙉🙈 Dzisiejszy mija pod znakiem odpoczynku i integracji. Mieliśmy okazję wybrać sie na wycieczkę, a już wieczorem idziemy bawić sie podczas #euroclub! Atmosfera na Śląsku jest cudowna, a czas mija bardzo szybko. Do finału zostało 5 dni! Kto czeka? Dajcie znać w komentarzach! ❤ . Day 2 of Eurovision Week! We had a great time chilling and getting to know each other. We went on trip during the day and are now preparing for #euroclub ! Time is running by fast when you're having fun in Silesia. Only 5 days left until the Grand Finale. Who else can't wait? Let me know in the comments below ❤ . #junioreurovisionsongcontest #eurovision #jescpoland #jesc2019 #jesc #viki #vikigabor #vote4viki #voteforviki #wearethesuperheroes

Post udostępniony przez Wiktoria Gabor (@vikigaborofficial)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj