News

Eurowizja Junior jednak NIE w Polsce?! Dzieci "jak zabawka dorosłych"

Eurowizja Junior jednak NIE w Polsce?! Dzieci "jak zabawka dorosłych"

fot. instagram.com/dziennikeurowizyjny

Eurowizja Junior jednak nie odbędzie się w Polsce?! Na krótko przed datą wydarzenia, pojawiły się informacje o tym, że konkurs może nie dojść do skutku.

Eurowizja Junior 2020: kto i jak zostanie wybrany do reprezentowania Polski? >> 

Telewizja Polska wycofa się z organizacji Eurowizji Junior?

Jak podają portale, m.in. press.pl, Rada Programowa Telewizji Polskiej jest przeciwna kontynuowaniu przez spółkę współpracy przy konkursie Eurowizja Junior. Jako pierwszy poinformował o całej sprawie serwis Gazeta.pl. W artykule czytamy, że 28 sierpnia rada przyjęła uchwałę, w której „zgłasza sprzeciw wobec kontynuowania przez TVP S.A. współpracy przy organizacji konkursu”.

Eurowizja Junior ma być sprzeczna z ustawą o radiofonii i telewizji, która zabrania rozpowszechniania audycji „zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich”.

Ochrona ta nie powinna się sprowadzać wyłącznie do ograniczenia emisji treści, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój fizyczny, psychiczny i moralny dzieci i młodzieży, ale również powinna uwzględniać wpływ, jaki mają te programy na dzieci, które biorą w nich udział. Rada Programowa zwraca się o stworzenie przez Telewizję Polską S.A. własnej audycji promującej aktywność artystyczną dzieci i młodzieży w sposób zgodny z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji – cytuje apel Rady Programowej Gazeta.pl.

Eurowizja Junior 2020: uczestnicy nie przyjadą do Warszawy! Podjęto decyzję >> 

Prezydium Rady Programowej chce spotkać się z zarządem Telewizji Polskiej i omówić kwestie Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Chcemy rozmawiać na ten temat z zarządem telewizji, wydaje nam się, że ta formuła traktuje dzieci w sposób przedmiotowy i ma mało wspólnego z misją podnoszącą kulturę. Można się zastanawiać, czy nie jest w jakiś sposób sprzeczna z ustawą o radiofonii i telewizji – mówiła Barbara Bubula w rozmowie z Gazetą.pl.

Była posłanka dodała że uczestnicy Eurowizji Junior są „traktowani jak przedmiot popkultury, jak zabawka dorosłych” i podkreśliła, że „wydaje się to niebezpiecznym kierunkiem”.

Dziennikarze poprosili Telewizję Polską o komentarz w sprawie uchwały Rady Programowej i dalszych losów Eurowizji Junior w Polsce. Na razie jednak nie otrzymali odpowiedzi.

Eurowizja Junior 2020: data, miejsce, reprezentant

18. Konkurs Piosenki Eurowizji zaplanowany jest na 29 listopada 2020 roku. Wydarzenie ma odbyć się w specjalnym studiu w Warszawie w nowej formule. Polskiego reprezentanta mamy poznać w niedzielę 27 września w czasie specjalnego wydania Szansy na Sukces.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[ENG⤵️] Kochani! Brak mi słów! 😍 Bardzo się cieszę z tej wygranej. Nie spodziewałam się tego! 😊 To jest najlepsza rzecz, jaka mi się przytrafiła i zapamiętam ten dzień do końca swojego życia. ❤️❤️❤️ Wszyscy byli naprawdę świetni! Tancerze dali z siebie 100% i tak fajnie mi w tym pomogli! 🥰 Dziękuję Wam Wszystkim i serdecznie Was pozdrawiam!! Share The Joy!! 🎶💛💚🧡💜 . Hey guys! I don't even know how to put it into words. 😍 I can't believe I've won. Wasn't expecting it at all. 😊 That's the best thing that ever happened to me and I will remember this moment until the rest of my life. ❤️❤️❤️ Everyone was just so good! Our dancers gave it their all and made the performance even better. 🥰 Thank you guys so much. Lots of love!! Share the joy! 🎶💛💚🧡💜 . #JESC2019 | #ShareTheJoy | #Superhero | #Dziękuję !! @junioreurovisionofficial

Post udostępniony przez Wiktoria Gabor (@vikigaborofficial)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[ENG⤵️] Mija drugi dzień tygodnia eurowizyjnego 🙊🙉🙈 Dzisiejszy mija pod znakiem odpoczynku i integracji. Mieliśmy okazję wybrać sie na wycieczkę, a już wieczorem idziemy bawić sie podczas #euroclub! Atmosfera na Śląsku jest cudowna, a czas mija bardzo szybko. Do finału zostało 5 dni! Kto czeka? Dajcie znać w komentarzach! ❤ . Day 2 of Eurovision Week! We had a great time chilling and getting to know each other. We went on trip during the day and are now preparing for #euroclub ! Time is running by fast when you're having fun in Silesia. Only 5 days left until the Grand Finale. Who else can't wait? Let me know in the comments below ❤ . #junioreurovisionsongcontest #eurovision #jescpoland #jesc2019 #jesc #viki #vikigabor #vote4viki #voteforviki #wearethesuperheroes

Post udostępniony przez Wiktoria Gabor (@vikigaborofficial)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oto logo #eurowizjajunior 2020 w Polsce! #junioreurovision2020 #jesc2020 #vikigabor #movetheworld

Post udostępniony przez Dziennik-Eurowizyjny.pl (@dziennik_eurowizyjny)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.