Reklama
placeholder
News

Polka drugą najdroższą piłkarką na świecie! Robert Lewandowski będzie jej kolegą z klubu

Polka drugą najdroższą piłkarką na świecie! Robert Lewandowski będzie jej kolegą z klubu

fot. X: @FlashScorePL / Instagram: @_rl9

Reklama
Reklama
placeholder

Ewa Pajor w kwietniu 2024 roku podpisała kontrakt z FC Barceloną. Tym samym stała się drugą najdroższą piłkarką na świecie. Polka dołączy do Roberta Lewandowskiego i będzie mogła liczyć na rekordowe wynagrodzenie. 

Ewa Pajor od lat jest uważana za jedną z najlepszych ofensywnych zawodniczek w Europie. Piłkarka niedawno podjęła decyzję o opuszczeniu klubu VfL Wolfsburg po 9 latach. Wcześniej występowała też w klubie Medyk Konin. Okazuje się, że roczna wypłata, którą Ewa Pajor otrzyma za swój transfer do FC Barcelony, sprawi, że ta nie tylko stanie się drugą najdroższą piłkarką w historii, ale też najdroższą sprzedaną piłkarką z klubu niemieckiego. 

Robert Lewandowski rozbawiony pytaniem o Julię Żugaj. O co chodzi? >>

Historyczny transfer Ewy Pajor. Polka dołączy do FC Barcelony

Ewa Pajor miała podpisała 3-letnią umowę z klubem FC Barcelona, który wykupił ją za klauzulę w wysokości 500 tysięcy euro. Polka będzie też otrzymywać coroczne wynagrodzenie o tej samej kwocie. To właśnie dzięki temu Ewa Pajor stała się drugą najdroższą piłkarką na świecie. Pierwsze miejsce obecnie zajmuje 23-letnia Racheal Kundananji, za którą amerykański Bay FC zapłacił aż 735 tysięcy euro. Przypominamy, że Ewa Pajor jest też najdroższą sprzedaną piłkarką z klubu niemieckiego. Poprzedni rekord 400 tysięcy euro rocznie należał do angielskiej piłkarki Keiry Walsh, która w 2022 roku przeniosła się do FC Barcelony z klubu Manchester City.

Informację o transferze Ewy Pajor 15 kwietnia 2024 roku potwierdził portal Mundo Deportivo:

FC Barcelona sfinalizowała jeden z najgłośniejszych transferów na rynku kobiecej piłki nożnej, pozyskując Ewę Pajor, 27-letnią napastniczkę z Wolfsburga. (...) polska piłkarka od przyszłego sezonu będzie nosić barwy Barcelony i stanie się to po rekordowym transferze, wartym blisko pół miliona euro.

Jak wiadomo, transfer Ewy Pajor do FC Barcelony oznacza, że Robert Lewandowski nie będzie już jedynym reprezentantem naszego kraju w klubie.

EURO 2024: z kim gra Polska, w jakich miastach mecze? Te informacje przydadzą się polskim kibicom >>

Ewa Pajor: co warto o niej wiedzieć?

Ewa Pajor urodziła się 3 grudnia 1996 roku w Uniejowie. Treningi piłkarskie rozpoczęła w wieku zaledwie 8 lat w w Orlętach Wielenin. Po ukończeniu podstawówki przeniosła się do klubu Medyk Konin, a w 2012 roku zaliczyła swój debiut w Ekstralidze. Zagrała wtedy w meczu przeciwko drużynie AZS PSW Biała Podlaska i strzeliła dwie bramki. Już wtedy przeszła do historii, wówczas jako najmłodsza piłkarka, jaka kiedykolwiek zagrała w Ekstralidze. Miała tylko 15 lat.

Do klubu VfL Wolfsburg dołączyłą w 2015 roku. W sezonie 2018/19 strzeliła aż 24 gole w 19 meczach. Poza tym zdobyła nie tylko Mistrzostwo Niemiec, ale też tytuł królowej strzelczyń Bundesligi. W sezonie 2022/2023 również udało jej się odnieść wielki sukces. Została wtedy królową strzelczyń Ligi Mistrzyń UEFA, zdobywając aż 51 bramek. Tym samym Ewa Pajor stała się najskuteczniejszą strzelczynią w historii reprezentacji Polski.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama