News

Gra komputerowa jako lektura szkolna. Nowy pomysł polskiego rządu

Gra komputerowa jako lektura szkolna. Nowy pomysł polskiego rządu

fot. pixabay.com

Gra komputerowa zostanie włączona do kanonu lektur szkolnych? To nowy pomysł rządu, który już niedługo ma wejść w życie.

W czwartek 18 czerwca 2020 roku premier Mateusz Morawiecki spotkał się z firmą 11 bit Studios w sprawie nowej gry komputerowej, która ma zostać włączona do kanonu lektur szkolnych jako pozycja nieobowiązkowa.

Kiedy Eurowizja 2021? Znamy daty! >>

Gra komputerowa jako lektura szkolna

Firma 11 bit Studio stworzyła grę This War is Mine, która opiera się na realiach życia w oblężonym mieście w czasie wojny. Rząd zwrócił uwagę na tę pozycję i uznał, że byłaby bardzo dobrym uzupełnieniem kanonu lektur. Gra nie tylko przyciągnęłaby młodzież, ale także pokazała kontekst historyczny i realia życia w danych czasach.

Gry wchodzą do kanonu polskich lektur. My rozważamy, żeby treści z tych gier wchodziły do lektur nieobowiązkowych. Po to, żeby pogłębiać wiedzę. Włączanie gier do systemu edukacji obejmuje szersze wyobrażenie o sobie i wnosić coś nowego do kultury - nie tylko polskiej, ale i całego świata – powiedział Mateusz Morawiecki.

Na antenie Radia Kraków wywiadu udzielił jeden z pracowników Kancelarii Premiera, który powiedział, że żaden kraj jeszcze nie wprowadził takiego rozwiązania do kanonu lektur, więc Polska byłaby pierwsza.

Gry są oczywiście używane w edukacji, w nauce programowania, nauk ścisłych, w rozwijaniu zdolności poznawczych, plastycznych, muzycznych, ale nigdzie na świecie, zgodnie z naszym rozeznaniem, żadne państwo nie włączyło gry do oficjalnego zestawu lektur szkolnych, aby poprzez nie opowiadać młodzieży o ludziach – mogliśmy usłyszeć.

Radio Kraków również poinformowało, że szkoły miałyby do gry bezpłatny oraz nilimitowany dostęp. Według wstępnych założeń gra będzie dostępna dla uczniów powyżej 18. roku życia. Jest szansa, że młodzież będzie mogła ją testować już od nowego roku szkolnego.

Burza zniszczyła jeden z symboli Krakowa. Przerażające wideo >>

Myślicie, że to fajny pomysł?

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj