News

Gwyneth Paltrow sięga po kontrowersyjne zabiegi. 'Stosowałam ozonoterapię doodbytniczą'

Gwyneth Paltrow sięga po kontrowersyjne zabiegi. 'Stosowałam ozonoterapię doodbytniczą'

fot. Instagram.com/gwynethpaltrow

Gwyneth Paltrow 27 września 2023 roku skończy 51 lat. Amerykańska aktorka nie ukrywa, że przywiązuje dużą wagę do urody i dobrej kondycji. Media nie jeden raz donosiły o niekonwencjonalnych metodach, które gwiazda ma stosować w trosce o lepsze samopoczucie. Jakiś czas temu Gwyneth Paltrow przyznała, że próbowała ozonoterapii doodbytniczej.

Czy syn Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrella umie mówić po polsku? Odpowiedziała >>

Gwyneth Paltrow założyła platformę Goop, której tematem są wellness i styl życia. Mówiło się, że aktorka promuje procedury oraz produkty, których jakość budzi wątpliwości. Po tym, jak premierę miał serial dokumentalny Gwyneth Paltrow i życie w stylu goop (The goop lab with Gwyneth Paltrow), marka 50-latki została skrytykowana przez szefa brytyjskiego National Health Service za „promowanie nieprzetestowanych metod leczenia”.  

Aktorka, która w przeszłości wypuściła linię świec o zapachu własnej waginy, miałaby stosować bardzo restrykcyjną dietę i korzystać z… oczyszczania miejsc intymnych w specjalnych saunach. Głośno było też o tym, że Paltrow zachęca do lewatyw z kawy czy sprzedaje jadeitowe jajka dopochwowe, ma też regularnie pić ketonowe napoje.

Roksana Węgiel o aborcji. Odpowiedziała na pytanie co o niej sądzi >> 

Gwyneth Paltrow wzięła udział w podcaście The Art of Being Well, w którym została zapytana o „najdziwniejszą rzecz”, jaką zrobiła, jeśli chodzi o zabiegi.

Gwyneth Paltrow – ozonoterapia doodbytnicza. Co to jest?

Stosowałam ozonoterapię doodbytniczą. (…) To było dość dziwne, ale bardzo pomocne – powiedziała.

Co to jest ozonoterapia doodbytnicza? Zabieg ma polegać na wprowadzeniu cewnika do okrężnicy po to, żeby gaz trafił do krwi. Potencjalnymi korzyściami, które miałaby nieść za sobą taka procedura mają być m.in: zwiększenie energii, poprawa metabolizmu, zmniejszenie stanu zapalnego, detoksykacja, zwalczanie bakterii i wirusów. 

Warto jednak wspomnieć, że według amerykańskiej rządowej instytucji, jaką jest Agencja Żywności i Leków, nie ma dowodów na to, że ozon jest przydatny w tego typu działaniach lub podobnych praktykach medycznych. Co więcej, określany jest jako gaz silnie toksyczny – wyjaśniono w Plejadzie. 

Oscary 2023: Lady Gaga ruszyła na ratunek fotoreporterowi, który się... potknął >>

Gwyneth Paltrow miała zainteresować się tematem wellness po tym, jak u jej ojca zdiagnozowano nowotwór. Bruce Paltrow zmarł w 2002 roku w wieku 59 lat. Jak podała PAP, mężczyzna odszedł w wyniku powikłań nowotworu jamy ustnej.

Dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie jest bardzo ważne, jednak pamiętajcie, żeby robić to przede wszystkim bezpiecznie, pod kontrolą specjalistów, korzystając z pomocy lekarzy.

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.