placeholder
News

Białorusinka zazdrosna o porsche Igi Świątek. Zamierzyła się na nie pucharem! [WIDEO]

placeholder

Iga Świątek po raz drugi z rzędu wygrała turniej w Stuttgarcie. Za pierwsze miejsce przewidziana była nagroda w postaci 120 150 dolarów oraz sportowego samochodu — Porsche TaycanW finale Iga grała z Aryną Sabalenką. Dla jej przeciwniczki był to trzeci finał z rzędu, który przegrała. Podczas ceremonii wręczania nagród Białorusinka wykonała gest, który przez jednych został potraktowany jako żart, a przez innych jako niesportowe zachowanie.

Anna Lewandowska w koszulce FC Barcelony z błędem. Przekręcone nazwisko >>

Zachowanie Sabalenki po finale w Stuttgarcie

Dwa lata temu Sabalenka przegrała w finalne z Ashleigh Barty, rok temu z Igą Świątek. Już wtedy dochodziło do pewnych napięć. Jako obywatelka Białorusi Aryna Sabalenka mogła występować pod neutralną flagą i bez możliwości używania symboli narodowych – to efekt rozpoczętej dwa miesiące wcześniej inwazji Rosji na Ukrainę przy wparciu Białorusi. Kibice nie byli dla niej szczególnie przychylni, za co tenisistka miała pretensje i w efekcie została jeszcze bardziej skrytykowana.

Adam Małysz wydał oświadczenie w sprawie swojego stanu zdrowia. Co powiedział? >>

W tym roku Aryna podczas wręczenia nagród zapytała żartobliwie organizatorów, czy jak czwarty raz dotrze do finału, to otrzyma dodatkowe auto. Oprócz wygranej pieniężnej zwyciężczyni turnieju dostaje bowiem porsche.

Po odebraniu pucharu, który kształtem przypomina nieco pałkę, Sabalenka mijając niebieskie porsche Igi udawała, że próbuje swoim trofeum wybić szybę w samochodzie. Tenisistka śmiała się przy tym pod nosem.

Jedni obserwatorzy uznali to za kolejny żart, inni doszukują się tutaj wylewu frustracji i niesportowego zachowania. Sabalenka z pewnością wiedziała, że skierowane są na nią kamery oraz oczy całej widowni, zapewne uważała, że cała sytuacja wywoła śmiech wśród widzów. Zdania są jednak podzielone.

Aktualnie w turnieju WTA na pierwszym miejscu jest Iga Świątek z 8985 punktami, na drugim miejscu Aryna Sabalenka z 6891 punktami.