News

TikTok: szkoły przeciwko nowemu wyzwaniu 'Devious Lick'. O co chodzi?

TikTok: szkoły przeciwko nowemu wyzwaniu 'Devious Lick'. O co chodzi?

fot. Pixabay.com

Jakiś czas temu na TikToku pojawiło się nowe wyzwanie, które stało się popularne wśród uczniów. Challenge „Devious Lick” niesie za sobą negatywne skutki. Przeciwko opowiedzieli się nie tylko szkoły, lecz także przedstawiciele TikToka.

Twitter ze zmianami. Opłata za treści i blokowanie agresywnych użytkowników >>

TikTok: Devious Lick – co to za challenge?

Sprawę kontrowersyjnego challengu opisał portal People. Jak czytamy, „Devious Lick” to najnowsze wyzwanie, które ma przynieść popularność w sieci. Challenge polega na publikowaniu przez uczniów filmów, na których pokazują jak kradną lub niszczą rzeczy ze szkoły. Z placówek miały zniknąć już m.in. dozowniki na mydło i znaki ewakuacyjne. Nazwa wyzwania pochodzi od slangowego określenia „przebiegłej kradzieży, która przynosi chwilę satysfakcji”.

Trend, który nazywany jest też „Diabolical Licks” lub „Dastardly Licks” rozpoczął się we wrześniu 2021 roku po tym, jak jeden z tiktokerów pokazał na wideo maseczki jednorazowe, które miał zabrać ze szkoły. Film miał 345 800 wyświetleń. W poniedziałek, 13 września został usunięty. Profil użytkownika, który go opublikował, też nie jest aktywny.

Instagram: nie podasz tej informacji? Dostęp do serwisu zostanie zablokowany >>

Podobne nagrania wręcz „zalały” TikToka. Przedstawiciele szkół w USA zabrali głos w sprawie „Devious Lick”. Ostrzegają, że chociaż wyzwanie może wydawać się niewinnym żartem, w rzeczywistości jest przestępstwem, które niesie za sobą poważne konsekwencje prawne. Nauczyciele oraz dyrekcja apelują również do rodziców, żeby rozmawiali z dziećmi na temat niebezpieczeństw.

TikTok reaguje na Devious Lick

16 września 2021 roku rzecznik TikToka potwierdził redakcji People, że platforma podjęła odpowiednie działania w związku z „Devious Lick”.

Chcemy, żeby nasza społeczność była bezpieczna, nie zezwalamy na treści, które promują lub zezwalają na działalność przestępczą. Usuwamy takie zawartości i przekierowujemy hashtagi oraz wyniki wyszukiwania, żeby zniechęcić do takiego zachowania – mówił rzecznik.

Instagram z nową funkcją. Jak zarządzać Kontrolą Wrażliwych Treści? >> 

Po tym jak użytkownicy spróbują wyszukać frazę „Devious Lick” na TikToku, powinien pojawić się komunikat o błędzie:

Nie znaleziono wyników. Ta fraza może być związana z zachowaniem lub treścią, która narusza wytyczne naszej społeczności. Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem TikToka.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.