Reklama
placeholder
News

Jakub Rzeźniczak WYRZUCONY z klubu Kotwica Kołobrzeg! Wydano oświadczenie

Jakub Rzeźniczak WYRZUCONY z klubu Kotwica Kołobrzeg! Wydano oświadczenie

fot. instagram.com/jakubrzezniczak25/

Reklama
Reklama
placeholder

Jakub Rzeźniczak nie ma powodów do radości. Choć i jego żona, Paulina, wkrótce zostaną rodzicami swojego pierwszego wspólnego dziecka, to przed nimi niełatwy czas. Piłkarz, który na boisku występuje na pozycji obrońcy, odczuł na własnej skórze surowe konsekwencje swoich niedawnych wypowiedzi.

Rzeźniczak odcina się od córki? Nie chce by poznała własną siostrę

Jakub Rzeźniczak został wyrzucony z klubu Kotwica Kołobrzeg

Jakub Rzeźniczak został wyrzucony z klubu piłkarskiego Kotwica Kołobrzeg, w którego barwach grał od 2023 roku. Powodem tej decyzji był wywiad, którego zawodnik udzielił pod koniec ubiegłego roku. Gościł wówczas wspólnie z ukochaną w jednym z programów śniadaniowych. W trakcie rozmowy Rzeźniczak wyznał, że nie ma i nie chce mieć kontaktu ze swoją starszą córką, 6-letnią Inez, która jest owocem jego romansu z Eweliną Taraszkiewicz. Taka postawa jest jego decyzją. Przyznał też, że nie chciałby, aby dziewczynka poznała swoją siostrę, gdy ta się urodzi.

Te słowa nie spodobały się władzom klubu Kotwica Kołobrzeg i postanowiono o wyrzuceniu Rzeźniczaka z szeregów drużyny. Decyzję tę w oficjalnie wydanym oświadczeniu umotywowano następująco. 

Miejski Klub Piłkarski Kotwica Kołobrzeg oświadcza, że wypowiedzi udzielone przez Pana Jakuba Rzeźniczaka w programie (...) są niezgodne z etycznymi wartościami prezentowanymi przez środowisko Klubu. Z uwagi na łączenie Pana Jakuba Rzeźniczaka z Kotwicą Kołobrzeg,
Klub wyraża swój głęboki sprzeciw i dezaprobatę do zaistniałej sytuacji.
Klub zawsze kierował się szacunkiem, uczciwością i życzliwością względem swoich pracowników, kibiców, a także rywali na boisku. Chcemy i dążymy do tego, aby wszyscy ludzie związani z Klubem byli kojarzeni z wartościami jakie przyświecają nam w Kotwicy.
Jesteśmy świadomi, że wypowiedzi, zwłaszcza publiczne, mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne oraz wizerunek osób których dotyczą.
Nasz Klub zdaje sobie sprawę z możliwych konsekwencji wpływu publicznych wypowiedzi osób na zdrowie i samopoczucie innych osób. Dlatego też nigdy nie spotka się z naszą aprobatą wypowiedź, która może naruszyć spokój, zdrowie psychiczne lub jakiekolwiek inne dobra.
Klub zawsze będzie kierował się zasadami i regułami sportu takimi jak fair play, uczciwość, sprawiedliwość, szacunek, życzliwość i koleżeństwo, rzetelność, wytrwałość, honor, godność
i lojalność, kultura i gościnność, solidarność i wierność, a także odpowiedzialność.
Jakiekolwiek naruszenie zasad, którymi się kierujemy zawsze spotka się z naszym wyraźnym sprzeciwem.
Dlatego też z uwagi na fakt, iż wypowiedzi Pana Jakuba Rzeźniczaka w ocenie Klubu naruszają wymienione standardy, Klub podjął decyzję, aby oficjalnie wyrazić swój sprzeciw i dezaprobatę do zaistniałej sytuacji.

ZARZĄD
MKP KOTWICA KOŁOBRZEG

Myślicie, że to dobra decyzja? 

Antoni Królikowski musiał ujawnić zarobki. Ile miesięcznie wpływa na jego konto? >>

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama