News

Kami to pierwsza influencerka z zespołem Downa, która… nie istnieje

Kami to pierwsza influencerka z zespołem Downa, która… nie istnieje

fot. instagram.com/downsyndromeinternational

Organizacja charytatywna Down Syndrome International zaprezentowała Kimi – wirtualnego awatara influencerki cierpiącej na zespół Downa. Postać została wymyślona przez agencję Forsman & Bodenfors Singapore i The Diigitals i ma na celu odwzorowanie różnorodności w sieci.

Team X Show ze zmianami. Kiedy i gdzie koncert? >>

Kami – pierwsza influencerka z zespołem Downa

Jak twierdzą twórcy Kami, większość wirtualnych postaci nie odpowiada prawdziwemu światu – brakuje wśród nich różnorodności, a także nieuniknionych zdarzeń związanych z prawdziwym życiem, takich jak zmiana proporcji ciała czy związane z wiekiem zmiany skórne. 

Kami została wygenerowana przy użyciu zdjęć ponad stu dziewcząt z zespołem Downa. Ponadto do ostatecznego obrazu postaci w 3D wykorzystano głosy i mimikę sfilmowanych wolontariuszy. Ostateczny efekt osiągnięto przy użyciu technologii uśredniania twarzy. 

Dla twórców ważne było, by Kami powstała we współpracy ze społecznością osób cierpiących na zespół Downa, dlatego skonsultowano projekt z ponad 100 młodymi wolontariuszkami z zespołem Downa.

TikTok: 10-latka wzięła udział w wyzwaniu i zmarła. Matka pozywa platformę >>

Kami jest skrótem imienia Kamilah, które oznacza doskonałość. Bohaterka ma podkreślać, że zespół Downa nie jest „błędem” i że nie potrzebuje naprawiania
           

Jak powiedział Andrew Boys, dyrektor wykonawczy Down Syndrome International: Zawsze doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że przestrzeń cyfrowa ma niewiele miejsca dla osób z zespołem Downa lub nie ma go wcale. Stworzenie Kami jako przyjaznej i godnej zaufania reprezentacji w cyfrowej przestrzeni dla młodych kobiet z zespołem Downa jest niesamowitym kamieniem milowym dla DSi. Wiążemy duże nadzieje z Kami i transformacją, którą może wnieść do cyfrowej różnorodności. 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.