News

Uczniowie z Polic wypuszczeni po kwarantannie. Wyszli tanecznym krokiem

Uczniowie z Polic wypuszczeni po kwarantannie. Wyszli tanecznym krokiem

Fot. Facebook.com/szkolabiala

Uczniowie oraz nauczyciele z Polic zostali wypuszczeni po kwarantannie, która obowiązywała od 2 marca 2020 roku. Wyszli z budynku tanecznym krokiem.

Koronawirus: Tomorrowland 2020 odwołany! >>  

Kwarantanna w zespole szkół w Policach

Na początku marca podjęto decyzję o odwołaniu lekcji w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych. Miejscowy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o objęciu kwarantanną uczniów oraz wychowawców Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7. Kwarantanna obejmowała ponad 200 osób.

Decyzję o odwołaniu zajęć w szkole w Policach oraz zarządzeniu kwarantanny podjęto z powodu podejrzenia koronawirusa u dwóch uczennic, które wróciły do Polski z Włoch i Szwajcarii. 2 marca przewieziono je do szpitala w Szczecinie. Na szczęście okazało się, że nastolatki nie są zarażone nowym koronawirusem.

Informowano, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach podjął decyzję o utrzymaniu kwarantanny do niedzieli 8 marca włącznie.

Koronawirus: sanepid wprowadził kwarantannę w polskiej szkole >> 

Kwarantanna w szkole w Policach została odwołana

Zarząd Powiatu w Policach, w trosce o bezpieczeństwo uczniów, podjął decyzję, że lekcje w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach rozpoczną się 9 marca 2020 roku, pod warunkiem, że „nie zajdą nowe okoliczności”. Decyzja dotyczy także ponownego otwarcia wszystkich obiektów szkoły w Policach.

Niedawno na oficjalnym profilu Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach pojawił się filmik, na którym pokazano jak uczniowie oraz wychowawcy placówki tanecznym krokiem wychodzą z budynku szkoły po odwołaniu kwarantanny. 

Na początku uczniowie i wychowawcy polickiej szkoły zatańczyli poloneza, później bawili się do Belgijki, a  na koniec wszyscy odśpiewali słynny singiel Wolność grupy Boys. ;-) 

Filmik zobaczycie niżej. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.