News

Koronawirus: powstała playlista do mycia rąk. Serio

Koronawirus: powstała playlista do mycia rąk. Serio

Fot. Pixabay.com

Koronawirus od jakiegoś czasu rozprzestrzenia się po świecie. Aby chronić się przed 2019-nCoV należy m.in. często myć ręce. Powstała nawet playlista, która ma ułatwić Wam tę czynność. Serio!

Koronawirus: ile kosztują maski, żele i mydła antybakteryjne? Panika sięga zenitu >>  

Koronawirus: pierwszy przypadek zachorowania w Polsce

Pierwsze przypadki zachorowania na 2019-nCoV odnotowano w mieście Wuhan w Chinach, jednak w krótkim czasie koronawirusem zarazili się też mieszkańcy pozostałych części globu. Na całym świecie na nowego koronawirusa zachorowało około 100 tysięcy osób. 3 500 zakażonych zmarło, a ponad 45 tysięcy zostało wyleczonych.

4 marca 2020 roku minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa. Szumowski przekazał, że zakażony mężczyzna, który przyjechał do Polski z Niemiec, przebywa w szpitalu w Zielonej Górze i czuje się dobrze.

Koronawirus: jak palić jointy w obliczu pandemii? To trzeba zobaczyć! >> 

Koronawirus: jak się chronić przed zachorowaniem?

Koronawirus 2019-nCoV przenosi się drogą kropelkową, w kontakcie ze śliną zarażonego, m.in. w czasie kasłania czy kichania. Wirus może osiąść również na różnych przedmiotach, których dotykamy na co dzień, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena. Należy często myć ręce mydłem lub środkami antybakteryjnymi, podczas kaszlu i kichania zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką higieniczną oraz zachowywać bezpieczną odległość od osób, które są przeziębione, a także unikać wymieniania się jedzeniem czy napojami.

Koronawirus: powstała playlista do mycia rąk

Według zaleceń ekspertów, aby skutecznie bronić się przed zachorowaniem na koronawirusa, należy myć ręce przynajmniej przez 20 sekund. Stworzono specjalną playlistę, która ułatwi i przy okazji umili czyszczenie dłoni, bo przecież odliczanie kilkudziesięciu sekund może być po prostu nudne. ;-)  W internecie znajdziecie listę dziesięciu znanych hitów, których refreny trwają dokładnie 20 sekund, czyli tyle ile powinno się myć ręce. Na składance znalazły się przeboje m.in.: Beyonce, Prince’a, Lizzo i Eminema.

Swoją listę z piosenkami idealnymi do mycia rąk stworzył też Tidal. Znalazły się na niej m.in. takie kawałki jak Mydełko Fa grupy Boys i Hands Clean Alanis Morissette. 

Koronawirus i pani z sanepidu – najlepsze teksty z hitowej konferencji >>

Koronawirus: playlista do mycia rąk – piosenki

  1. Prince – Raspberry Beret
  2. Beyonce – Love On Top
  3. Dolly Parton – Jolene
  4. Toto – Africa
  5. Lizzo – Truth Hurts
  6. Fleetwood Mac – Landslide
  7. Eminem – Lose Yourself
  8. Natasha Bedingfield – Unwritten
  9. Belinda Carlisle – Heaven Is A Place On Earth
  10. Culture Club – Karma Chameleon

Ściągniecie sobie tę playlistę?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.