News

Koronawirus: ile kosztują maski, żele i mydła antybakteryjne? Panika sięga zenitu

Koronawirus: ile kosztują maski, żele i mydła antybakteryjne? Panika sięga zenitu

Fot. Pixabay.com

Ile kosztują maski, żele i mydła antybakteryjne, które mają chronić przed koronawirusem? Panika przed chorobą sięga zenitu.

Alert RCB: Koronawirus w Polsce. Potwierdzono pierwszy przypadek? [NEWS AKTUALIZOWANY] >> 

W mediach wciąż pojawiają się informacje o kolejnych zachorowaniach na koronawirusa. Dotychczas na całym świecie zarażonych było ponad 86 tysięcy osób, z czego ponad 40 tysięcy zostało wyleczonych. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do niemal 3 tysięcy.

Przypomnijmy, że koronawirusy to gatunki wirusów, które najczęściej powodują objawy infekcji układu oddechowego i pokarmowego u ludzi i zwierząt. Objawy koronawirusa przypominają te, które występują przy przeziębieniu i grypie. Mogą doprowadzić nawet do rozwoju choroby zagrażającej życiu. Śmiertelnie groźne są dwa koronawirusy –  SARS-CoV i MERS-Cov.

Zakażenie koronawirusem może powodować zapalenie płuc, które porównuje się do zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS. Wirus, który dotarł z chińskiego miasta Wahun do pozostałych części świata to 2019-nCoV.

Koronawirus: jakie są objawy? >> 

Koronawirus – jak się bronić?

Jak uniknąć zachorowania na koronawirusa? Przede wszystkim należy dokładnie myć ręce przy użyciu mydła antybakteryjnego lub preparatów odkażających na bazie alkoholu. Trzeba unikać również kontaktu z osobami i zwierzętami, które przebywały na terenach, w których zostały odnotowane przypadki koronawirusa, a także z osobami przeziębionymi. Podczas kichania albo kaszlu pamiętajcie o zakrywaniu ust chusteczką, później od razu ją wyrzućcie i umyjcie dokładnie ręce.

Jakie są szanse zachorowania na koronawirus? >> 

Koronawirus – wysokie ceny maseczek ochronnych i środków antybakteryjnych

Chociaż w Polsce nie ma jeszcze żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa, w aptekach, drogeriach i hurtowniach już brakuje maseczek ochronnych oraz żeli i mydeł antybakteryjnych. Co więcej w internecie ceny tych produktów sięgają… kilkuset złotych.

Jak podaje Wirtualna Polska, w pierwszym tygodniu lutego wartość wszystkich transakcji związanych ze sprzedażą maseczek wzrosła do 1,86 miliona złotych. Portal przypomina, że przed epidemią koronawirusa 10 sztuk maseczek ochronnych kosztowało 5 złotych. Teraz za jedną trzeba zapłacić około 10 złotych, ale ceny sięgają 199 złotych za 10 sztuk, a nawet 450 złotych za 50 sztuk. W tym artykule znajdziecie screeny ofert sprzedaży maseczek za nawet 700 złotych.

Co z żelami i mydłami antybakteryjnymi? Jeszcze kilka miesięcy temu produkty tego typu kosztowały mniej niż 10 złotych. W tej chwili w internecie sprzedawcy chcą za nie około 20-100 złotych.

Z powodu sztucznie zawyżonych cen maseczek ochronnych oraz środków antybakteryjnych Allegro usuwa nieuczciwe oferty, które zgłaszają użytkownicy. 

Czy noszenie maski chroni nas przed koronawirusem? Tak, ale powinny ją nosić tylko osoby zarażone 2019-nCoV, ich opiekunowie lub osoby znajdujące się w grupie ryzyka zarażeniem wirusem i te z objawami oddechowymi mogącymi wskazywać na koronawirusa. Maski powinni nosić także oczywiście pracownicy służby zdrowia.

Pamiętajcie, żeby nie wpadać w panikę. Najskuteczniejszym sposobem na ochronę przed koronawirusem jest odpowiednia higiena, zakrywanie ust w czasie kaszlu i kichania oraz zachowanie bezpiecznej odległości od ludzi, którzy są przeziębieni.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.