News

Koronawirus: jak palić jointy w obliczu pandemii? To trzeba zobaczyć!

Koronawirus: jak palić jointy w obliczu pandemii? To trzeba zobaczyć!

Fot. Pixabay.com

Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie. Jak palić jointy w obliczu pandemii wirusa? Koniecznie obejrzyjcie ten filmik.

Wuhan Shake hitem internetu. Oto powitanie „antywirusowe” >> 

Od jakiegoś czasu koronawirus krąży po świecie. Pierwsze przypadki zachorowania na 2019-nCoV odnotowano w mieście Wuhan w Chinach, jednak w krótkim czasie koronawirusem zarazili się też mieszkańcy pozostałych części globu. Według danych z 5 marca 2020 roku, na całym świecie zachorowało na niego ponad 95 tysięcy osób. Blisko 3 300 zakażonych zmarło, a ponad 45 tysięcy zostało wyleczonych.

Koronawirus w Polsce. Palenie marihuany jest bezpieczne?

4 marca 2020 roku minister zdrowia poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Na konferencji prasowej Łukasz Szumowski przekazał, że chory przyjechał do Polski z Niemiec. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, a jego stan określa się jako dobry.

Żel antybakteryjny DIY – domowy przepis to hit. Zrób sam płyn do dezynfekcji >> 

W czasie konferencji prasowej, w której brał udział m.in. kierownik Klinicznego Oddziału Zakaźnego szpitala w Zielonej Górze, Jacek Smykała, jeden z uczestników zapytał lekarza o to czy w momencie kiedy na świecie mamy do czynienia z koronawirusem, grupowe palenie marihuany jest bezpieczne.

Co by pan powiedział młodym osobom, niektóre młode osoby na przykład palą jointy w kółku i się wymieniają śliną przy paleniu. Czy to jest higieniczne? Czy w czasie epidemii powinny zaniechać takich czynności? – zapytał mężczyzna.

Jacek Smykała odpowiedział, że takie zachowanie jest bardzo niebezpieczne. Pamiętajcie jednak, że ryzykowne jest też wymieniania się papierosami, napojami czy jedzeniem.

Koronawirus 2019-nCoV przenosi się drogą kropelkową, m.in. w czasie kasłania czy kichania. Wirus może osiąść również na różnych przedmiotach, których dotykamy na co dzień, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena. Należy często myć ręce, podczas kaszlu i kichania zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką oraz zachowywać bezpieczną odległość od osób, u których występują objawy przeziębienia.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.