News

Koronawirus: tak wygląda test! Tenisistka pokazała wideo

Koronawirus: tak wygląda test! Tenisistka pokazała wideo

Fot. Instagram.com/svetlanak27

Tak wygląda test na koronawirusa! Tenisistka pokazała wideo, na którym przechodzi badania na obecność SARS-CoV-2.

Koronawirus: szkoły zamknięte do Wielkanocy! >>

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Pierwsze zakażenie wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 wystąpiło pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan w Chinach. Do marca 2020 roku na całym świecie odnotowano ponad 338 tysięcy przypadków zakażenia. W Polsce do tej pory potwierdzono koronawirusa u 684 osób.

Niedawno jedna z najbardziej znanych tenisistek na świecie – Swietłana Kuzniecowa – opublikowała na Instagramie filmik, w którym pokazała jak przeprowadzono u niej badanie na obecność koronawirusa. Na szczęście okazało się, że 34-latka nie jest zakażona.

Koronawirus: grupa krwi ma wpływ na zachorowanie? Tak twierdzą naukowcy >>

Jak wygląda test na koronawirusa? Na nagraniu widzimy jak lekarz specjalnym patyczkiem pobiera dwa wymazy – jeden z nosa, a drugi z jamy ustnej tenisistki.  Całe badanie trwa kilkadziesiąt sekund. Warto zauważyć, że lekarz, który przeprowadzał badanie, zachował wszelkie środki ostrożności – był ubrany w specjalny kombinezon, miał na sobie rękawiczki, maseczkę oraz ochronne gogle.

Dbaj o siebie i innych, bądźcie bezpieczni i myślcie pozytywnie – napisała Kuzniecowa pod postem na Instagramie.

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.