News

Koronawirus: grupa krwi ma wpływ na zachorowanie? Tak twierdzą naukowcy

Koronawirus: grupa krwi ma wpływ na zachorowanie? Tak twierdzą naukowcy

Fot. Pixabay.com

Koronawirus wciąż rozprzestrzenia się po świecie. Naukowcy twierdzą, że osoby posiadające daną grupę krwi mogą być bardziej podatne na zakażenie nowym wirusem. 

Julia Wieniawa porównuje hejt do koronawirusa. Ma rację? >>

Od kilku miesięcy cały świat walczy z pandemią nowego koronawirusa. Pierwsze zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę Covid-19 odnotowano w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan (Chiny). Do tej pory na całym świecie potwierdzono ponad 200 tysięcy zachorowań na koronawirusa. Ponad 8 tysięcy chorych zmarło, a ponad 80 tysięcy zostało wyleczonych.

4 marca 2020 roku minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 378 przypadków zakażenia koronawirusem.

Żel antybakteryjny DIY – domowy przepis. Zrób sam płyn do dezynfekcji >> 

Koronawirus: grupa krwi ma wpływ na zachorowanie?

Specjaliści na całym świecie zajmują się badaniami nad nowym koronawirusem. Jak podaje m.in. portal RMF.FM, który powołuje się na publikację na stronie medRxiv, badania chińskich naukowców wykazały, że posiadacze niektórych grup krwi mogą być bardziej narażeni na zakażenie nowym koronawirusem. 

Jak czytamy, badania przeprowadzono na ponad 2100 pacjentów kilku szpitali w miastach Wuhan i Shenzhen w Chinach. Okazało się, że najwięcej osób zakażonych koronawirusem miało grupę krwi A. W następnej kolejności byli pacjenci z grupami krwi AB oraz B. Najmniej chorych na koronawirusa posiadało grupę krwi 0. 

Koronawirus: reprezentant Polski zarażony, drugi czeka na wyniki testu >> 

Co bardzo ważne, wyniki badań chińskich naukowców są na razie wstępne i niepotwierdzone! Nie wiadomo z jakiego powodu osoby z grupą krwi A mają być bardziej narażone na koronawirusa. 

Pamiętajcie, że niezależnie od tego jaką macie grupę krwi, musicie dbać o siebie i swoje zdrowie. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.