Reklama
placeholder
News

Madeleine McCann znów poszukiwana. Nowy trop niedaleko miejsca jej zniknięcia

Madeleine McCann znów poszukiwana. Nowy trop niedaleko miejsca jej zniknięcia

Fot. YouTube.com/BBC News

Reklama
Reklama
placeholder

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku. Policja od tamtej pory jej nie odnalazła. W maju 2023 roku pojawił się kolejny trop w sprawie, dzięki czemu poszukiwania zostały wznowione. Co wiadomo w sprawie?

Julia Faustyna: wyniki testów DNA 'polskiej Madeleine McCann'. Są jednoznaczne >>

Madeleine McCann znów poszukiwana: nowy trop w sprawie

Madeleine McCann zaginęła niedługo przed swoimi 4. urodzinami. Córka Jerry'ego i Kate McCannów przebywała wraz z nimi w hotelu Praia da Luz w Portugalii. Rodzice zostawili ją w apartamencie i poszli na kolację ze swoimi przyjaciółmi, a kiedy wrócili, po Madeleine nie było śladu. Drzwi i okna w apartamencie miały być otwarte. Policja podejrzewa, że za zniknięciem Madeleine McCann może stać pochodzący z Niemiec Christian Bruckner. W 2022 roku mężczyzna został oskarżony o trzy gwałty i dwa inne przestępstwa seksualne wobec dzieci w Portugalii.

We wtorek 23 maja 2023 roku 11. Federalny Urząd Policji Kryminalnej przekazał, że wraz z portugalskimi służbami wznowił poszukiwania Madeleine McCann i rozpoczęli przeszukiwanie zbiornika przy tamie na rzece Arade. Znajduje się on około 50 km od miejsca, w którym przed laty zaginęła Madeleine McCann i po raz pierwszy był przeszukiwany w 2008 roku. To właśnie ze względu na oskarżenia wobec Christiana Brucknera policja postanowiła wznowić poszukiwania ciała Madeleine. Podejrzany miał regularnie przebywać na polanie znajdującej się obok zbiornika w latach 2000-2017 i był widziany na miejscu w maju 2007 roku. Funkcjonariusze nie wykluczają, że to właśnie w okolicach zbiornika 45-latek mógł wówczas ukryć ciało Madeleine McCann. 

Droga wokół zbiornika przy tamie na rzece Arade jest obecnie zamknięta, podobnie jak  przestrzeń powietrzna w okolicy zbiornika, która ma pozostać niedostępna do środy 24 maja do godziny 22:00. Jest ona otwarta wyłącznie dla policyjnych dronów. Przy zbiorniku pojawili się funkcjonariusze z łopatami oraz psy tropiące. Poza tym policja używa nowoczesnego sprzętu radiowego do wykrywania szczątków ludzkich pod ziemią. Jeśli będzie to konieczne, w poszukiwania mogą zostać zaangażowani również nurkowie. 

Uprowadzone dziecko odnalazło się dzięki produkcji Netflixa Niewyjaśnione tajemnice >>

Christian Bruckner twierdzi, że nie ma nic wspólnego z zaginięciem Madeleine McCann.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama