News

Maffashion zareklamowała piwo i spadła na nią fala krytyki. 'Megasłabe'

Maffashion zareklamowała piwo i spadła na nią fala krytyki. 'Megasłabe'

fot. Instagram.com/maffashion_official

Maffashion została skrytykowana za reklamę alkoholu na Instagramie. Julia Kuczyńska wrzuciła na swój profil post promujący piwo.

Monika Miller miała przeszczep włosów. Opowiedziała o zabiegu >>

Maffashion krytykowana za reklamę alkoholu

Maffashion udostępniła zdjęcia, na których wygląda tak, jakby była w trakcie pikniku. Influencerka siedzi na kocu, na trawie, a w dłoni trzyma butelkę.

Aura wyjątkowo sprzyjająca plenerowym wypadom i piknikom na kocyku. Włoski styl jest mi bliski nie tylko ze względów modowych, ale uwielbiam też ich kuchnię. A jak włoskie przekąski i gastro klasyki, to i napoje muszą się zgadzać, zwłaszcza w tak upalne dni! – napisała Maffashion, oznaczając firmę piwowarską.

Na zdjęciach, w lewym dolnym rogu, jest komunikat:

18. Alkohol. Tylko dla pełnoletnich.

Maja Staśko walczy na HIGH League 4. Gażę ma przekazać na szczytny cel >> 

Maffashion na Instagramie obserwuje 1,4 miliona osób. Część internautów skrytykowała blogerkę za promowanie alkoholu w mediach społecznościowych.

Promowanie alkoholu – megasłabe.

Zważając na ilość problemów z alkoholem wśród ludzi, promowanie alko jest mega słabe, zwłaszcza przez osobę z takimi zasięgami.

Z całym szacunkiem (…) – promocji alkoholu mówię stanowcze 'nie'. W kraju, w którym jeździ tak wielu pijanych kierowców, tylu ludzi topi się po alkoholu, a tak wielu zaczyna dzień od ‘małpki’ nie zrównujmy dobrej zabawy z alkoholem, że każde spotkanie towarzyskie to musi być alkohol.

Reklamowanie alkoholu to według mnie straszny obciach.

Czy reklamowanie alkoholu nie jest zabronione?

Promocja alkoholu jest szkodliwa – to część z komentarzy.

Kanye West komentuje rozstanie Kim Kardashian i Pete'a Davidsona. Mocne >>

Warto pamiętać, że Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (artykuł 14., ustęp 2a) mówi o tym, że:

Zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.

Dodatkowo art. 13(1)., dotyczący zasad reklamy i promocji napojów alkoholowych mówi, że zabrania się na obszarze kraju reklamy i promocji napojów alkoholowych, z wyjątkiem piwa, którego reklama i promocja jest dozwolona, pod pewnymi warunkami. M.in. że: nie jest kierowana do małoletnich, nie przedstawia osób małoletnich, nie łączy spożywania alkoholu ze sprawnością fizyczną bądź kierowaniem pojazdami, nie zachęca do nadmiernego spożycia alkoholu, nie wywołuje skojarzeń z: atrakcyjnością seksualną, relaksem lub wypoczynkiem, nauką lub pracą,sukcesem zawodowym lub życiowym.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.