News

Maja Staśko walczy na HIGH League 4. Gażę ma przekazać na szczytny cel

Maja Staśko walczy na HIGH League 4. Gażę ma przekazać na szczytny cel

fot. Instagram.com/highleague_official

Maja Staśko oficjalnie została zawodniczką HIGH League 4. „Twarz feminizmu i głos lewicy” zadebiutuje w MMA w federacji Malika Montany.

Natsu o walce z Lexy na HIGH League. Nie chciała jej przyjmować >> 

HIGH League 4 – Maja Staśko w karcie walk

Udział aktywistki w HIGH League 4 wywołał niemałą burzę. W 2020 roku Maja Staśko skrytykowała Malika Montanę za sugestie, że feminizm to choroba psychiczna. Internauci przypominają, że raper był też krytykowany za seksistowskie wypowiedzi. Zwracają uwagę, że Maja Staśko bierze udział w gali freak fight, mimo że sprzeciwia się przemocy. 

Z kim walczy Maja Staśko na HIGH League 4? Nazwisko przeciwniczki nie zostało jeszcze ujawnione. Poznamy je prawdopodobnie na konferencji HIGH League, którą zaplanowano na 10 sierpnia 2022 roku.

Demi Lovato wróciła do kobiecych zaimków. 'Czuję się bardziej kobieco' >>

Maja Staśko skomentowała swoją walkę na HIGH League 4. Chce przekazać pieniądze i zwrócić uwagę na szczytny cel. Zapowiada, że 20 tys. zł przeznaczy na Fundację Fortior, czyli organizację wsparcia dla mężczyzn po doświadczeniu przemocy. Kolejne 20 tys. zł ma trafić do Centrum Praw Kobiet.

Maja Staśko zaznaczyła, że jej zdaniem walka w oktagonie nie jest przemocą, ale sportem.

Może też w końcu rozpoczniemy poważną dyskusję o zgodzie. Słyszę głosy, że walka w oktagonie to przemoc. Skądże! To jest sport – wszyscy znają zasady i wyrażają na nie zgodę. To przeciwieństwo przemocy. Przemoc jest wtedy, kiedy nie ma zgody. Z tym przekazem będę mogła dotrzeć do osób, które dostają wyłącznie dyskryminujące komunikaty oparte na hejcie. Nie chcę takiego świata. A tu mogę go zmienić, choć trochę. (…)

Mata: 'głupia pi*do' za wzgardzenie jego matchą? Jest odpowiedź urażonej influencerki >> 

Oczywiście, rozumiem wątpliwości – sama mam ich milion. Ale to moja decyzja, podejmowałam ją wiele miesięcy. I wiem, że to dobra, przemyślana decyzja – dla mnie i dla innych, którym mogę pomóc. Jeśli nie jesteście przekonani – ok. Zaufajcie mi.

Jestem wojowniczką. Od lat walczę z przemocą i niesprawiedliwością. Teraz czas na walkę w nowej formie: w oktagonie! – zakończyła aktywistka.

HIGH League 4 – karta walk

  • Natalia "Natsu" Karczmarczyk vs Lexy Chaplin
  • Artur "Szpila" Szpilka vs Denis "Bad Boy" Załęcki,
  • Mateusz "Mini Majk" Krzyżanowski vs TBA
  • Amadeusz "Ferrari" Roślik vs Paweł "Scarface" Bomba,
  • Maja Staśko vs TBA,
  • Jakub Nowaczkiewicz vs TBA,
  • Jakub "Holak" Krawczyk-Holak vs Jakub "Kubx" Świtała,
  • Jose "Josef Bratan" Simao vs Krystian "Macias" Maciaszczyk

HIGH League 4 – data

HIGH League 4 odbędzie się 17 września 2022 roku w Arenie Gliwice.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 10
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.