Reklama
placeholder
News

Marcus & Martinus występują na scenie od dziecka. Jak kiedyś wyglądali reprezentanci Szwecji na Eurowizji?

Marcus & Martinus występują na scenie od dziecka. Jak kiedyś wyglądali reprezentanci Szwecji na Eurowizji?

fot. YouTube: Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

Marcus & Martinus reprezentują Szwecję podczas Eurowizji 2024. Wykonawcy piosenki Unforgettable byli znani na długo przed zgłoszeniem się do konkursu. Co warto o nich wiedzieć i jak wyglądali kiedyś?

Marcus & Martinus zaprezentują swoją eurowizyjną piosenkę na żywo podczas pierwszego półfinału konkursu, który odbędzie się już 7 maja. Duet wystąpi na scenie jako trzynasty. Eurowizja 2024 nie będzie pierwszym konkursem muzycznym, w którym wystąpił duet Marcus & Martinus. Co ciekawe, już podczas swojego telewizyjnego debiutu mogli liczyć na zwycięstwo. Później wydali niejeden hit, który skradł serca słuchaczy w wielu krajach. Co warto wiedzieć o reprezentantach Szwecji na Eurowizji 2024?

Olly Alexander z Anglii to ewenement na Eurowizji. Już jest wielką gwiazdą >>

Marcus & Martinus mają na swoim koncie wiele hitów. Po Eurowizji 2024 zagrają kolejny koncert w Polsce

Bracia Marcus i Martinus Gunnarsen pochodzą z Norwegii, gdzie urodzili się 21 lutego 2002 roku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęli już w wieku 4 i 5 lat. Śpiewali wtedy w chórze kościelnym. Kilka lat później w ich życiu pojawił się pewien norweski muzyk i reprezentant telewizji NRK, który organizował koncert w jednym z hoteli w Tajlandii, gdzie bracia byli akurat na wakacjach. Marcus & Martinus dali wtedy spontaniczny koncert w hotelu i zrobili tak duże wrażenie na muzyku, że ten zaprosił ich do udziału w ich pierwszym konkusie muzycznym, czyli Melodi Grand Prix Junior 2012. Choć mieli wtedy tylko 9 lat, już wtedy stali się ulubieńcami publiczności i wygrali konkurs ze swoim pierwszym singlem To draper vann. Niedługo potem swoją premierę miał drugi singiel duetu, czyli Leah. Muzyczny konkurs był jednym z wielu sukcesów młodych muzyków. Trzy lata po swoim zwycięstwie Marcus & Martinus wydali swój pierwszy album studyjny pod tytułem Hei, który znalazł się pierszej dwudziestce norweskiej listy przebojów. Wielkim hitem okazała się również ich piosenka zatytułowana Elektrisk. Ona też znalazła się na liście najpopularniejszych utworów w Norwegii, gdzie utrzymywała się przez 66 tygodni.

Po wydaniu swojej pierwszej płyty Marcus & Martinus zaczęli zdobywać popularność w wielu krajach, w tym w Polsce. Duet ostatni raz odwiedził nasz kraj w 2018 roku. Wtedy można było zobaczyć ich na żywo w Warszawie dwa razy, w tym raz na ich własnym koncercie oraz na koncercie Jasona Derulo, gdzie wystąpili jako support.

Marcus & Martinus zagrają kolejny koncert w Polsce jeszcze w 2024 roku. Duet wystąpi 20 września w Progresja w Warszawie. Bilety na ich koncert są dostępne TUTAJ.

Joost z Niderlandów słucha polskiej piosenki… o ziemniakach. Znacie Święto Ziemniaka? >>

Jak Marcus & Martinus zmieniali się przez lata?

To, jak zmieniali się Marcus & Martinus, doskonale widać po ich teledyskach oraz występach, które znajdziecie poniżej. Niżej znajdziecie teledysk do ich eurowizyjnego utworu Unforgettable.

Marcus & Martinus - występ na Melodi Grand Prix Junior 2012


Marcus & Martinus - Leah


Marcus & Martinus - Elektrisk

 

Eurowizja 2024:  Marcus & Martinus - Unforgettable

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama