Reklama
placeholder
News

Olly Alexander z Anglii to ewenement na Eurowizji. Już jest wielką gwiazdą

Olly Alexander z Anglii to ewenement na Eurowizji. Już jest wielką gwiazdą

fot. youtube.com/@olly_alexander

Reklama
Reklama
placeholder

Eurowizja to konkurs, który raczej należy postrzegać w kategorii bramy do wielkiej kariery. Zazwyczaj nie występują w nim czołowe nazwiska sceny muzycznej z poszczególnych krajów, choć oczywiście nie jest to regułą. W konkursie tym możemy poznać mniej znanych artystów, którzy dopiero próbują zdobyć międzynarodową sławę. I dzięki udziałowi nierzadko im się to udaje.

Joost z Niderlandów słucha polskiej piosenki… o ziemniakach. Znacie Święto Ziemniaka? >>

Jako przykład można tutaj podać ABBĘ, Olivię Newton-John (piosenkarka zagrała później w musicalu Grease u boku Johna Travolty), Julio Iglesiasa (ojca Enrique), Måneskin, Kate Ryan, Lenę czy… Loreen, która sławę zdobyła po swoim pierwszym zwycięstwie w 2012 roku. Niektórzy spośród wymienionych artystów wygrali konkurs, inni tylko w nim wystąpili, a wkrótce potem ich kariery nabrały tempa.

Loreen ponownie zagra w Polsce i to 2 razy! Trasa na 2025 rok ogłoszona >>

Eurowizja: reprezentant z Wielkiej Brytanii jest członkiem zespołu Years & Years

Olly Alexander będzie reprezentował Wielką Brytanię piosenką Dizzy. Artysta ma już międzynarodową rozpoznawalność, jest bowiem członkiem popularnego brytyjskiego zespołu Years & Years. Styl grupy można określić jako mieszankę R&B, electropopu i house’u. Od 2021 roku to solowy projekt samego Olly’ego.

Najsłynniejsze utwory Years & Years to między innymi King, Shine czy Take Shelter. Przez 11 lat funkcjonowania jako grupa muzycy wielokrotnie gościli na topowych miejscach list przebojów w całej Europie.

Czy dzięki już niemałemu dorobkowi muzycznemu Olly’emu uda mu się zająć wysokie miejsce na Eurowizji? Czas pokaże, jednak udział sławnych osób nie zawsze był równoznaczny z ich sukcesem w konkursie. Wkrótce się przekonamy, jak Luna, Polka na Eurowizji, poradzi sobie w zmaganiach z muzykiem o wielokrotnie dłuższym doświadczeniu na scenie.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama