News

Mariusz P. stanie przed sądem. Grozi mu więzienie

Mariusz P. stanie przed sądem. Grozi mu więzienie

Fot. Wikimedia Commons/Mike

Jak donoszą portale, Mariusz P. stanie przed sądem. Zawodnikowi MMA grozi nawet 5 lat więzienia.

Dua Lipa zaatakowana przez fanów? Interweniowała ochrona >>

Mariusz P. oskarżony

Serwis sport.pl, powołując się na Money.pl, informuje, że Mariusz P. został oskarżony o przywłaszczenie mienia ruchomego. Akt oskarżenia w sądzie miał złożyć Andrzej Kowalczyk, współwłaściciela hostelu w Andrychowie. Znany sportowiec ma posiadać 50% udziałów do obiektu.

Skontaktowaliśmy się też z samym zawodnikiem MMA. Najpierw sprawę bagatelizował, mówiąc, że nie bardzo wie, o co chodzi. Przypomnieliśmy mu sprawę Andrzeja Kowalczyka. Na to P. powiedział, że Kowalczyk sam ma sprawę w sądzie. To prawda - P. oskarżył go o pomówienia, a sprawa jest w toku. Potem P. jednak stwierdził, że nie życzy sobie już telefonów i nie zamierza udzielać wywiadów. (…) Nie wyraził też zgody na podanie jego pełnego imienia i nazwiska – czytamy  na stronie Money.pl.

Chodzi o sprawę, o której było głośno w 2018 roku. Mariusz P. miał wtedy wejść do hostelu w Andrychowie i siłą przejmować pokoje, wywiercając zamki w drzwiach, demolując i wywożąc wyposażenie. Zawodnik MMA temu zaprzeczał. Twierdził, że chciał zrobić remont w swojej części obiektu, a zamki wymieniał, ponieważ jego pracownik zgubił klucze. Ostatecznie P. „dał sobie spokój” z remontem, bo Andrzej Kowalczyk miał mu go utrudniać.

Armie Hammer oskarżony o gwałt i pobicie. Szokujące słowa 24-latki >>  

Szacuje się, że  „‘Akcja’ Mariusza P. w hostelu” mogła kosztować Kowalczyka kilkaset tysięcy złotych. Portale podają, że sprawą zajmuje się sąd w Wadowicach, gdzie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu sportowcowi. Nie wiadomo kiedy odbędzie się pierwsza rozprawa.

Money.pl informuje, że prokuratura wcześniej dwukrotnie umarzała postępowanie w sprawie. Za przywłaszczenie cudzego mienia ruchomego, o które jest oskarżony Mariusz P., grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

[AKTUALIZACJA, 14.07.2021,12.30] 

Jak podaje m.in. sport.pl, 15 lipca 2021 roku sprawa Mariusza P. ma znaleźć swój finał przed Sądem Rejonowym w Wadowicach. Wtedy prawdopodobnie sędziowie rozstrzygną czy znany sportowiec dokonał przywłaszczenia mienia. 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.