Reklama
placeholder
News

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka miała 58 lat

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka miała 58 lat

fot. materiały prasowe Polsat

Reklama
Reklama
placeholder

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka dobrze znana m.in. z roli Halinki z serialu Świat według Kiepskich zmarła 9 czerwca 2024 roku. 

Marzena Kipiel-Sztuka grała w Świecie według Kiepskich od 1999 do 2022 roku. Postać Halinki Kiepskiej, czyli żony Ferdka, podbiła serca wielu polskich widzów. Poza kultowym serialem Marzena Kipiel-Sztuka zagrała w filmach Charakter, Sztuczki, Byzuch 2, Kop głębiej, Fighter, 1:11. Ostatni raz pojawiła się na dużym ekranie w komedii romantycznej Miłość jest blisko, w której zagrała bohaterkę o imieniu Grażyna. 

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje. Kompozytor miał 71 lat >>

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

O śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki jako pierwsza poinformowała jej koleżanka z planu Świata według Kiepskich, Renata Pałys. Odtwórczyni Heleny Paździochowej przekazała na swoim profilu na Instagramie, że aktorka odeszła po ciężkiej chorobie:

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka

 Marzenę Kipiel-Sztukę w mediach społecznościowych pożegnała też aktorka Gabriela Oberbek:

Odeszła Marzena Kipiel-Sztuka. Niezapomniana Halinka Kiepska, ale przede wszystkim dobry, kochany człowiek. Kobieta dynamit, kochająca swoją pracę. Realizowała ostatnio z pasją swój autorski projekt sceniczny: "Życie nie musi być Kiepskie". Uwielbiała śpiewać, była skarbnicą zawodowych anegdot. Miałam ogromną przyjemność spotkać się z Nią na planie @wydzialkryminalny gdzie kreowała w jednym z sezonów rolę Kopczykowej. Przegadałyśmy sporo czasu, potem jeszcze telefonicznie. Miała trudne, ale kolorowe życie, które wypełniała swoją nieprzeciętną charyzmą. Marzenko, gdziekolwiek jesteś - dziękuję za spotkania, rozmowy, budujące słowa i zaraźliwy humor. Mówiłaś: "wkładam koronę i jadę". Mam nadzieję, że z koroną na głowie realizujesz na górze swoje kolejne niebanalne pomysły. Do zobaczenia.💔😪[*]

Świat według Kiepskich: masz ochotę usiąść w kultowym fotelu Ferdka? Scenografia dostępna dla zwiedzających >>

Z Renatą Pałys skontaktował się portal Plejada. Aktorka przekazała, że Marzena Kipiel-Sztuka ''bardzo długo chorowała'' i zmarła o godzinie 9:00.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama