News

Syn Michaela Schumachera nowym kierowcą Formuły 1! Poznajcie go!

Syn Michaela Schumachera nowym kierowcą Formuły 1! Poznajcie go!

fot. youtube.com/Ayrton01CZ/instagram.com/mickschumacher/

Syn Michaela Schumachera zostanie nowym kierowcą Formuły 1. Poznajcie Micka, który właśnie wchodzi w świat prestiżowych wyścigów.

Mick Schumacher ma we krwi wyścigi samochodowe. Jego ojciec, Michael, jest siedmiokrotnym mistrzem świata Formuły 1, kuzyn kierowcą rajdowym, a wujek może się pochwalić ponad 10-letni stażem w tych elitarnych rozgrywkach. Chłopak za kółka pierwszego auta wsiadł mając roczek. Oczywiście był to gokart przeznaczonego do zabawy ;-).

Mama Billie Eilish zagrała w superhicie! Wiedzieliście kim jest Maggie Baird? >>

Michael Schumacher: syn Mick kierowcą Formuły 1

Niewiele osób zorientowało się, że syn Michaela Schumachera rozpoczyna przygodę z wyścigami rajdowymi. Mick swoje pierwsze konkursy odbywał pod zmienionych nazwiskiem, ponieważ ojciec nie chciał wzbudzać zainteresowania opinii publicznej. Podobno do redakcji, które opublikowały wiadomości na ten temat, przyszły ostre listy ze sztabu rajdowca. W rezultacie media na pewien czas porzuciły tę sprawę. 

Teraz milczenie zostaje przerwane, bo syn mistrza Formuły 1 osiąga coraz większe sukcesy. Mick Schumacher już w swoim drugim sezonie zdobył mistrzostwo Formuły 3, a aktualnie również Formuły 2. Dzięki temu już w nadchodzącym sezonie zobaczymy go w najbardziej prestiżowych wyścigach F1.

Tata? Nigdy nie patrzyłem na niego jak na najlepszego kierowcę świata, tylko jak na swojego ojca. Stres przed wyścigami wynika z chęci poprawy i własnych wysokich oczekiwań. Noszenie nazwiska Schumacher mnie nie przytłacza – powiedział Mick magazynowi Bild.

Baczni obserwatorzy wyścigów samochodowych zauważają, że młody Schumacher różni się od swojego ojca. Mick jest przede wszystkim bardzo spokojny i pokorny. Cały czas analizuje swoje jazdy i stara się udoskonalać technikę.

Mick jest częścią Akademii Ferrari. Jego ojciec, Michael, był wielką postacią tego zespołu. Ferrari chce mieć Micka blisko siebie. Ich celem jest to, by zdobył mistrzostwo świata; by dokończył to, co jego tata zostawił. To byłoby piękna historia – powiedział Guenther Steiner, szef drużyny Haas

Przypomnijmy, że Mick ma 21 lat i jeździ w barwach drużyny Haas.

Harry Potter: powstanie prawdziwa peleryna niewidka? Trwają prace! >>

Jesteście fanami Formuły 1? :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.