News

W Polsce powstaje najgłębszy basen świata! Wiemy gdzie

W Polsce powstaje najgłębszy basen świata! Wiemy gdzie

Fot. Instagram.com/deepspotpoland

Najgłębszy basen świata już niedługo w Polsce! Za kilka miesięcy fani wodnego szaleństwa będą mogli wypróbować to niezwykłe miejsce. Gdzie powstaje DeepSpot?

Justin Bieber ma problemy ze zdrowiem. Prosi o modlitwę >> 

Najgłębszy basen świata w Polsce

Nietypowy basen już wkrótce zostanie otwarty w Mszczonowie, niedaleko Warszawy. Najbardziej odważni będą mogli zejść na głębokość aż 45 metrów. To znaczy, że nasz zbiornik będzie o 5 metrów głębszy, niż obiekt w Montegrotto Terme we Włoszech. Podaje się również, że pojemność polskiego basenu wyniesie 27 przeciętnych basenów, a w najgłębszym miejscu wyniesie tyle, ile połowa długości londyńskiego Big Bena, czyli 48 metrów. 

DeepSpot będzie dostępny dla wszystkich, którzy chcieliby popływać na jego terenie. Aby dostać się do najgłębszej części zbiornika, trzeba jednak posiadać profesjonalny sprzęt do nurkowania.

Mówi się, że za stworzenie tak głębokiego basenu w Polsce odpowiada ta sama firma, która stworzyła warszawski FlySpot, czyli symulator skoku ze spadochronem.

Warto zaznaczyć, że teren basenu obejmie tunel, pokoje hotelowe z widokiem na pływalnię oraz restauracje i sale konferencyjne.

Otwarcie DeepSpot jest przewidziane na jesień 2019 roku.

Małgorzata Rozenek straciła psa >> 

Rekordem najgłębszego basenu na świecie Polska będzie mogła cieszyć się jednak kilka miesięcy. Głębokość obecnie budowanego Blue Abyssa ma wynosić bowiem aż 50 metrów, czyli o 5 więcej niż polska pływalnia.

Przypominamy, że obecny rekord głębokości należy do pływalni The Deep Joy, który znajduje się we włoskim Hotelu Terme Millepini. Obiekt została otwarty w czerwcu 2014 roku.

Chcielibyście popływać w takim basenie?

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.