News

Odprawa na lotnisku będzie szybsza? Wszystko dzięki SELFIE

Odprawa na lotnisku będzie szybsza? Wszystko dzięki SELFIE

Fot. Pixabay.com

Odprawa na lotnisku będzie szybsza? To możliwe dzięki… selfie! Polskie linie lotnicze przetestowały nowe rozwiązanie. Sprawdź na czym polega!

Samolot wylądował na molo w Sopocie. Niebywała akcja! >> 

Poinformowano, że Polskie Linie Lotnicze LOT przeprowadziły niedawno odprawę w inny sposób niż dotychczas. Pasażerowie, którzy brali udział w testowych działaniach weszli na pokład samolotu dzięki selfie, które dodali do odpowiedniego systemu.

Zakończenie roku 2019: wakacje jednak zaczną się szybciej? Premier potwierdza >>

Odprawę biometryczną przeprowadzono na lotnisku Joze Pucnik w Lublanie (Słowenia). Podaje się, że do testów nowej odprawy zaproszono dwie największe linie lotnicze latające do Lublany – PLL LOT i Adria Airways. Okazało się, że nowa forma jest bardzo wygodna. Chwalą ją sobie nie tylko pasażerowie samolotów, lecz także pracownicy lotniska.

Najpiękniejszy basen w Polsce. Chcielibyście tam pojechać? >> 

Na czym polega odprawa biometryczna? Pasażerom, którzy wzięli udział w teście, udostępniono specjalną aplikację Amadeus 175, do której każda z osób wgrała swoją kartę pokładową i 2 zdjęcia – z paszportu oraz dowolne selfie. Po przyjeździe na lotnisko uczestnicy eksperymentu musieli tylko podejść do specjalnego panelu z aparatem i zrobić sobie kolejną fotkę. System porównywał zdjęcie ze zgranymi wcześniej portretami i na tej podstawie weryfikował tożsamość pasażerów. Wszystko trwa tylko 2 sekundy! Dodatkowo po upływie 48 godzin wszystkie dane zostały usunięte z dysku panelu.

Grumpy Cat nie żyje. Sławna kotka miała 7 lat >> 

Analiza eksperymentu prowadzi do jednego wniosku – odprawa biometryczna na lotnisku jest dużo bardziej komfortowa i przede wszystkim szybsza od tradycyjnej. Pozwala skrócić czas wchodzenia na pokład samolotu o 75%.

Mówi się, że zadowalające efekty testów spowodowały, że przewoźnicy z Lublany będą inwestować w rozwój biometrycznej technologii. Pozytywne zdanie mają mieć również pracownicy polskich linii lotniczych. Jest więc bardzo prawdopodobne, że już wkrótce odprawa na lotnisku za pomocą selfie będzie normalnością.

Podoba Wam się taki pomysł?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj