News

Zakończenie roku 2019: wakacje jednak zaczną się szybciej? Premier potwierdza

Zakończenie roku 2019: wakacje jednak zaczną się szybciej? Premier potwierdza

Fot. Pixabay.com

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2019? Okazuje się, że wakacje w tym roku mogą zacząć się szybciej niż planowano. Premier też potwierdził nową datę rozpoczęcia wakacji. Sprawdźcie szczegóły!

Najpiękniejszy basen w Polsce. Chcielibyście tam pojechać? >> 

Zakończenie roku szkolnego 2019: wakacje zaczną się szybciej?

Kiedy w tym roku rozpoczną się wakacje? W tej sprawie pojawiło się sporo wątpliwości, bo 20 czerwca 2019 roku, dzień przed planowanym zakończeniem roku szkolnego, wypada Boże Ciało. To dzień wolny od pracy, więc pojawiły się informacje, że być może w tym roku wakacje zaczną się nie w piątek, 21 czerwca, a już w środę – 19 czerwca 2019 roku.

Luksusowy pociąg w Polsce. Przejechalibyście się takim? >> 

Ministerstwo Edukacji Narodowej wypowiedziało się w tej sprawie i zapewniło, że wakacje w tym roku rozpoczną się zgodnie z kalendarzem szkolnym, 21 czerwca 2019 roku. Okazuje się jednak, że może być zupełnie inaczej. Jak podają media, wcześniejszą datę zakończenia roku szkolnego potwierdził premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Zawiercia: 

(…) Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane – miał powiedzieć premier.

Grumpy Cat nie żyje. Sławna kotka miała 7 lat. >> 

Aby wcześninejsze wakacje były możliwe, potrzebne są zmiany w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego. Jeśli do nich dojdzie, wolne od szkoły zacznie się już 19 czerwca 2019 roku.

Samolot wylądował na molo w Sopocie. Niebywała akcja! >> 

Ile potrwają wakacje? Uczniowie będą odpoczywać od lekcji aż 2 miesiące. Wakacje zgodnie z przepisami powinny trwać do 1 września 2019 roku. Jednak w tym roku dzień rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych wypada w niedzielę. To znaczy, że uczniowie wrócą do szkół 2 września 2019 roku.

Macie już plany na wakacje?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.