Mój profil
News

One hit wonders, czyli gwiazdy jednego przeboju!

One hit wonders, czyli gwiazdy jednego przeboju!

Marzeniem każdego muzyka jest stworzenie hitu, który dotrze na szczyty listy przebojów i na długo zostanie słuchaczom w pamięci. Najlepsi w ciągu całej kariery wydają po kilkanaście takich hitów, które sprzedają się w milionowych nakładach.

A czy pamiętacie te kawałki, które szturmem podbiły serca fanów, ale po ich sukcesie słuch o ich wykonawcach zaginął? Zrobiliśmy dla Was zestawienie 5 takich kawałków – jesteśmy pewni, że nie ma wśród Was osoby, która nie kojarzy tych numerów!

Lou Bega - Mambo No. 5 (A Little Bit of…)

W hitu 1999 roku Lou Bega wziął na warsztat piosenkę Pereza Pardy (sprzed prawie 50 lat!) i przerobił ją na taneczny superhit lat 90-tych.  Kawałek stał się najlepiej sprzedającym się singlem roku i uzyskał status diamentowego krążka.

Titiyo - Come Along

Szwedzka piosenkarka Tityo wydała swój najgłośniejszy singiel w 2001 roku. Wokalistka zgarnęła z nią nagrodę Grammis (szwedzki odpowiednik nagrody Grammy) za Piosenkę Roku, a kawałek przez chwilę był najczęściej granym przebojem w naszym kraju.

Jamelia – Superstar

Piosenka “Superstar” została wydana w 2003 roku na drugiej płycie Jamelii „Thank you”. Artystka wydała potem jeszcze 3 albumy, ale żaden singiel z nich pochodzący nie powtórzył już tego sukcesu.

The Verve – Bitter Sweet Symphony

“Bittersweet symphony” to kawałek grupy The Verve, który miał swoją premierę w 1997 roku. Charakterystyczne tło muzyczne utworu zostało zapożyczone z utworu „The Last Time” zespołu The Rolling Stones - z tego zespół The Verve stracił prawa majątkowe do utworu.

Baha Man – Who Let The Dogs Out

Przebój z chwytliwym, wykrzyczanym refrenem zrobił niesamowitą furorę. Zarówno piosenka, jak i zespół ją wykonywujący, aspirowali do miana odkrycia roku. Grupa Baha Man wydała aż 7 albumów zanim zdobyli wielką sławę dzięki „Who let the dogs out”.

Zobacz też: Lady Gaga ZNIKA ze sceny muzycznej?!

Zobacz też
Komentarze: 0
Aby dodać komentarz Zaloguj