News

Pogoda na weekend: wiosna?! Nawet +10, ale czy 'bestia ze wschodu' na pewno odeszła?

Pogoda na weekend: wiosna?! Nawet +10, ale czy 'bestia ze wschodu' na pewno odeszła?

Fot. Pixabay.com

Nadchodzi wiosna?! Według prognoz pogody na najbliższy weekend, ma być nawet +10 stopni Celsjusza. Ale czy „bestia ze wschodu” na pewno odeszła?

Pełnia Księżyca – styczeń 2021. Kiedy oglądać Wilczy Księżyc? >>  

W ostatnim czasie mogliśmy cieszyć się prawdziwą, białą zimą. W Polsce spadło naprawdę dużo śniegu, a termometry miejscami wskazywały nawet kilkadziesiąt stopni poniżej zera.

Podaje się, że teraz Europa znajduje się zasięgu rozległego niżu, a do Polski dociera ciepła, polarno-morska masa powietrza z południowego zachodu.

Prognoza pogody na weekend - 22.01.2021

Według przewidywań synoptyków, już 22 stycznia 2021 roku zrobi się dużo cieplej. Na Dolnym Śląsku ma być nawet 10 stopni Celsjusza. W centrum kraju i na Pomorzu słupki rtęci mają wskazywać około 6 stopni Celsjusza. Na Suwalszczyźnie temperatura maksymalna ma wynosić 2 stopnie Celsjusza.

Mówi się, że wiatr będzie umiarkowany, może nasilić się jednak nad morzem i na południu Polski. W górach miejscami mogą pojawić się zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z 22 na 23 stycznia tylko w Karpatach są przewidywane opady śniegu. W pozostałej części kraju możemy spodziewać się dużego zachmurzenia oraz opadów deszczu i śniegu. Na południowym i północnym zachodzie deszcz może marznąć i powodować gołoledź. Miejscami może pojawić się mgła.

Pierwsza linia lotnicza wprowadza paszport zdrowotny. To odpowiedź na koronawirusa >> 

Prognoza pogody na weekend 23. 01.2021

Jaka będzie reszta weekendu? 23 stycznia 2021 roku temperatura maksymalna w większości kraju ma wynosić 2-7 stopni Celsjusza. Tylko na południowym wschodzie miejscami termometry wskażą 8-9 stopni. Możemy spodziewać się też opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie spadnie marznący deszcz powodujący gołoledź. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Zawieje i zamiecie śnieżne pojawią się miejscami w górach.

Prognoza pogody na weekend 24.01.2021. Wróci „bestia ze wchodu”?

Jak czytamy na stronie dobrapogoda24, czekają nas jeszcze powroty zimy z opadami śniegu i niższymi temperaturami. Przewiduje się, że od 23-24 stycznia 2021 temperatury w Polsce spadną, wrócą opady śniegu, a w nocy mróz. Prawdopodobnie jednak „bestia ze wschodu” nie przyniesie już siarczystego mrozu.

Fanom wyższych temperatur przypominamy, że do wiosny zostały już tylko 2 miesiące! :-) 

Odliczacie dni do nowej pory roku?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.