News

Znane marki zmieniły nazwy w Rosji. Jak teraz nazywa się Cropp lub Reserved?

Znane marki zmieniły nazwy w Rosji. Jak teraz nazywa się Cropp lub Reserved?

Fot. Pixabay.com

Polska firma LPP wycofała się z Rosji, a nowy właściciel otworzył sklepy ponownie, ale pod innymi nazwami. Jak nazywają się Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay?

Carrefour sprzedany. Czy zniknie z Polski? >>

Polska spółka LPP sprzedała rosyjski biznes chińskiej firmie. 

Chińskie konsorcjum zagwarantowało sobie w umowie „prawo do wyprzedaży wszystkich towarów”, które LPP zostawiło w Rosji. Nabywca jednak nie ma prawa do polskich marek – podaje businessinsider.pl.

Pojawiły się informacje, że sklepy należące wcześniej do LPP wznowiły działalność, m.in. w moskiewskim centrum handlowym Aviapark. Niektóre z nich miały być otwierane pod starymi szyldami, a inne zmieniły nazwę.

Reserved, Cropp i inne marki w Rosji ze zmienionymi nazwami 

Nowy właściciel po prostu skrócił istniejące już nazwy sklepów. I tak, zamiast Reserved jest Re, zamiast Cropp – Cr, Mohito zastąpiło M, a Sinsay – Sin.

Sprzedawany w nich towar to oryginalne kolekcje z metkami sprzedawane jeszcze przed zamknięciem w sklepach należących do LPP – donosi portal wirtualnemedia.pl.

Polska firma w Rosji przejęta. Sklepy ze zmienioną nazwą >>

Mamy gwarancję, że będą te same kolekcje, cały asortyment, wzornictwo, standardy jakości, wszystko zostanie zachowane. Nie spodziewamy się odpływu klientów z powodu zmiany właściciela i nazwy. Na rynku masowym nie jest tak ważne, co jest napisane na metce, to nie Louis Vuitton – miał przekazać mediom Maxim Lewczenko, szef centrum handlowego w Sankt Petersburgu.

LPP zamknęła swoje sklepy w Rosji w marcu, niedługo po inwazji Rosji na Ukrainę.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.