Reklama
placeholder
News

Po powrocie do szkoły dodatkowe zajęcia uzupełniające? Rząd przyjął projekt

Po powrocie do szkoły dodatkowe zajęcia uzupełniające? Rząd przyjął projekt

Fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Po powrocie do szkoły uczniów czekają dodatkowe zajęcia uzupełniające? Rząd przyjął projekt ustawy.

Kolejne województwa wracają do obostrzeń od 15.03. Które i do kiedy? >>

Od 26 października 2020 roku uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych uczestniczą w lekcjach zdalnie. Wiadomo, że edukacja online potrwa przynajmniej do 28 marca 2021 roku.

W województwach warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubuskim do tego czasu uczniowie klas 1-3 będą uczyć się w trybie hybrydowym.

Powrót do szkoły – dodatkowe zajęcia. Dla kogo?

Jak donosi RMF24, rząd przyjął projekt dotyczący dodatkowych, dobrowolnych zajęć wspomagających dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Lekcje mają pomóc uczniom uzupełnić braki, które pojawiły się w czasie nauki zdalnej.

Nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych przygotowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Ile powinny trwać wakacje? Eksperci to wyliczyli >> 

W związku z Covid-19, rząd chce umożliwić uczniom - po powrocie do szkół - udział w dodatkowych i dobrowolnych zajęciach, które uzupełnią ich wiedzę oraz utrwalą wiadomości i umiejętności z wybranych przedmiotów. Wsparcie będzie kierowane do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych – cytuje treść komunikatu RMF24.

Nauczyciele, którzy będą prowadzić takie zajęcia, otrzymają dodatkowe wynagrodzenie. Podaje się, że przeznaczono na nie 187 milionów złotych.

Zajęcia dodatkowe będą mogły być prowadzone zarówno w publicznych, jak i niepublicznych szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, w tym specjalnych i szkołach artystycznych prowadzących kształcenie ogólne.

Projekt zakłada:

  • że zajęcia będą organizowane wyłącznie z obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, ujętych w ramowych planach nauczania dla danego typu szkoły,
  • że zajęcia będą organizowane dla grup liczących przynajmniej dziesięcioro uczniów, a w przypadku małych szkół podstawowych nie mniej niż pięcioro uczniów,
  • że wymiar zajęć nie przekroczy 10 godzin dla każdego oddziału.

Ten zawód chcą uprawiać polskie nastolatki. Kim planują zostać w przyszłości? >>

Szczegóły mają zostać określone w rozporządzeniu ministra edukacji i nauki.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama