Reklama
placeholder
News

Ile kosztuje przyjęcie komunijne w restauracjach celebrytów? Magda Gessler rekordzistką

Ile kosztuje przyjęcie komunijne w restauracjach celebrytów? Magda Gessler rekordzistką

fot. instagram.con/magdagessler_official/ fot. pixabay.com/maciej_05 fot. instagram.com/ewawachowicz/

Reklama
Reklama
placeholder

Sezon przyjęć komunijnych zbliża się wielkimi krokami. Najczęściej tego typu imprezy odbywają się w maju. Wielu rodziców rezerwuje lokal na uroczystość z dużym wyprzedzeniem. Twórca kanału Sprawdzam Jak na YouTubie, Dymitr Błaszczyk, w swoim najnowszym filmie postanowił sprawdzić, jaki jest koszt organizacji takiego wydarzenia w restauracjach celebrytów.

Wielkanocne potrawy od Magdy Gessler. Co w menu i jakie ceny? >>

Ile kosztuje organizacja przyjęcia komunijnego w lokalach celebrytów? To droga przyjemność

Youtuber podając się za rodzica dziecka przystępującego w tym roku do pierwszej komunii świętej zadzwonił do kilku restauracji, które należą do celebrytów, i zapytał, jaki jest koszt zorganizowania przyjęcia na 25 osób. Pierwszym miejscem, w którym mężczyzna zasięgnął informacji, była restauracja Borysa Szyca Akademia znajdująca się w Warszawie. Cena za osobę wynosi 300 zł, a w tej cenie są przystawki do podziału (znajdujące się na stole), dwie zupy do wyboru na miejscu, jedno danie do wyboru i desery oraz napoje. Koszt organizacji przyjęcia na 25 osób wynosi około 8440 złotych, bo należy jeszcze doliczyć opłatę za serwis w wysokości 12,5%. 

Czy Wielki Czwartek i Piątek są wolne od szkoły i pracy? Kiedy wypadają w 2024 roku? >>

W krakowskiej restauracji Zalipianki Ewy Wachowicz cena za osobę wynosi 220 złotych za osobę. Obejmuje ona przystawkę, zupę, danie główne i deser, a także nielimitowane soki, kawę, herbatę. Kwota całkowita z wliczoną 10% opłatą za serwis za uroczystość na 25 osób wynosi 6050 złotych. W gdyńskim lokalu należącym do Kuby Wojewódzkiego Niewinni Czarodzieje 3.0 za talerzyk trzeba zapłacić 200 złotych. Ostateczna cena wraz z kosztami serwisu na 25 osób wynosi 5500 złotych. W restauracji Stary dom Piotra Adamczyka za zorganizowanie przyjęcia na 25 osób trzeba zapłacić w sumie 9600 złotych, czyli cena za osobę wynosi 384 złote. 

Niewątpliwie jednak rekordzistą, jeśli chodzi o koszt zorganizowania przyjęcia komunijnego jest lokal Magdy Gessler. Cena za osobę w restauracji U Fukiera wynosi 450 złotych, a do całej kwoty należy też doliczyć opłatę serwisową w wysokości 12,5%. 25-osobowe przyjęcie to koszt 11200 złotych. 

Zmiana czasu 2024: kiedy zmieniamy czas na letni >>

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama