News

Quebonafide w Matcha Latte rapuje o 'modern Holocauście'. „Powinien przeprosić”

Quebonafide w Matcha Latte rapuje o 'modern Holocauście'. „Powinien przeprosić”

Fot. YouTube.com/QueQuality

Quebonafide w nowym singlu Matcha Latte rapuje o „modern Holocauście”. Ocalały z zagłady twierdzi, że raper powinien przeprosić. 

Bipolar nie żyje. 20-letni raper zginął tragicznie w Boże Narodzenie >>  

29 grudnia 2020 roku na YouTube pojawił się nowy utwór Quebonafide i Micka Jenkinsa. Kawałek Matcha Latte, który jest „metaforyczną podróżą przez wydarzenia, jakie towarzyszyły nam w mijającym, 2020 roku”, wywołał mnóstwo kontrowersji. Emocje wzbudził m.in. fragment, w którym Quebonafide porównuje rzeczywistość do Holocaustu.

Spokojnie robię, co kocham, za oknem modern Holocaust – słyszymy.

Ocalały z zagłady o singlu Quebonafide. Oświadczenie 

Po premierze Matcha Latte oświadczenie wydali ocalony z Holokaustu Edward Mosberg, który jest przewodniczącym fundacji From The Depths, oraz jej założyciel – Jonny Daniels.

Światło dziennie ujrzał dziś́ utwór "Matcha Latte" polskiego rapera Quebonafide, który naszym zdaniem zawiera niezwykle problematyczne i niedopuszczalne porównania.

Teksty porównujące dzisiejsze polskie ulice - przestrzeń "za oknem" - do "współczesnego Holokaustu" są daleko posuniętym nadużyciem.

Niezależnie od tego, jak ocenia się napiętą sytuację polityczną w Polsce, porównywanie jej do czasów, w których miliony Polaków, 6 milionów Żydów i miliony osób innych narodowości zostało brutalnie zamordowanych przez niemieckich nazistów jest niedopuszczalne i trywializuje naszą wspólną historię.

Alexander Wang oskarżany o molestowanie seksualne. Koniec kariery projektanta mody? >>

Jesteśmy głęboko przekonani, że nie jest to intencją Quebonafide, jednak uważamy, że jako lider dzisiejszej młodzieży powinien przeprosić za to porównanie i skorzystać z okazji, by wyciągnąć z tego wnioski i nauczyć miliony swoich słuchaczy i sympatyków, czym naprawdę był Holocaust – czytamy.

Quebonafide jeszcze nie odniósł się do oświadczenia.

 

Światło dziennie ujrzał dziś utwór "Matcha Latte" polskiego rapera Quebonafide, który naszym zdaniem zawiera...

Opublikowany przez Jonnego Danielsa Wtorek, 29 grudnia 2020

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.