News

Restauracje otwierają się 18.01. Które i na jakich zasadach?

Restauracje otwierają się 18.01. Które i na jakich zasadach?

fot. pixabay.com/

Restauracje otwierają się od 18 stycznia 2021 roku. Które lokale i na jakich zasadach zamierzają działać?

Obostrzenia po 17.01. Co się zmienia po feriach? >>  

Do 31 stycznia 2021 roku przedłużono obostrzenia obowiązujące w ramach „etapu odpowiedzialności”. To oznacza, że przynajmniej do końca miesiąca działalność gastronomii będzie ograniczona. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.

Właściciele lokali gastronomicznych wznawiają działalność mimo obostrzeń 

Pojawiły się informacje, że mimo restrykcji, niektóre lokale gastronomiczne zamierzają działać stacjonarnie. Wiele z nich ma funkcjonować przy zachowaniu reżimu sanitarnego.  

Od 18 stycznia 2021 roku mają otworzyć się restauracje w Legionowie.

Dłużej czekać nie będziemy. Rozmawiałem dzisiaj z właścicielami wielu restauracji w Legionowie, każdy z nas ma dosyć każdy ma rodziny i każdy ma prawo do pracy. Mamy pracowników za których jesteśmy odpowiedzialni. Otwieramy się w poniedziałek. Mamy wsparcie Prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego. Zapraszamy wszystkich do  restauracji nie tylko naszych ale wszystkich w tym mieście. Wspieramy się nawzajem. Bez Was nie damy rady. A służby które do nas przyjadą prosimy o bycie ludźmi – czytamy na Facebooku Macieja Adamskiego.

Wznowienie działalności ogłosił też Auto Bar Jankowo. Od 18 stycznia goście mają mieć możliwość zjedzenia posiłku w lokalu.

Siłownie otwarte dopiero wiosną 2021? Branża zapowiada pozwy >>  

Jakiś czas temu górale zapowiedzieli, że również otworzą swoje biznesy w połowie stycznia, niezależnie od decyzji rządu. Według informacji przekazywanych przez portale, Góralskie Veto zrzesza już kilkuset przedsiębiorców.

Mamy przygotowaną ochronę prawną, konsultujemy się z kilkoma kancelariami adwokackimi, ponieważ chcemy zapewnić bezpieczeństwo przedsiębiorcom, którzy wchodzą w naszą akcję zataczającą coraz szersze kręgi. Przedsiębiorcy są tak zdeterminowani, bo zdają sobie sprawę, że nie przeżyją kolejnego miesiąca, w związku z tym nie mają wyjścia – mówił inicjator akcji, Sebastian Pitoń w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Przypomnijmy, że wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii zapowiedział, że przeznaczy 1 miliard złotych na wsparcie gmin górskich.

Nie będzie można odmówić przyjęcia mandatu? Projekt trafił do Sejmu >>  

Otwieramy się STACJONARNIE 1.02., tak samo jak wiele innych lokali w Polsce! (…) – czytamy na profilu pizzerii Siwy Dym w Drawsku Pomorskim.

Wcześniej, bo w drugi weekend 2021 roku, swój lokal otworzyli właściciele restauracji U Trzech Braci w Cieszynie.

Jest obowiązująca od 1995 r. swoboda prowadzenia działalności gospodarczej i na tym się opieramy. To nam daje prawo do tego, co robimy. A tu nagle pojawia się jakieś rozporządzenie stojące w sprzeczności z zapisami konstytucji. I dlatego postanowiliśmy kontynuować naszą działalność – cytuje wypowiedź Tomasza Kwieka dla Dziennika Zachodniego portal spidersweb.

W przypadku nałożenia ewentualnych kar za łamanie obostrzeń, przedsiębiorcy będą prawdopodobnie powoływać się na niedawny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu. W sprawie fryzjera ukaranego przez sanepid orzeczono, że rządowy zakaz działalności firm jest nielegalny, a służby sanitarne nie mogą nakładać kar administracyjnych na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów.

Szczepionka na koronawirusa – kalkulator kolejki. Kiedy Twoja kolej do szczepienia? >> 

Na podstawie Kodeksu wykroczeń, w przypadku wznowienia działalności wbrew rządowemu rozporządzeniu, przedsiębiorca może zostać ukarany grzywą od 20 do 5000 złotych. Kara pieniężna nałożona w drodze decyzji administracyjnej wynosi 5-30 tysięcy złotych.

 

 

Dłużej czekać nie będziemy. Rozmawiałem dzisiaj z właścicielami wielu Restauracji w Legionowie, każdy z nas ma dosyć...

Opublikowany przez Macieja Adamskiego Poniedziałek, 11 stycznia 2021

 

Przyszedł czas by powiedzieć NIE tej niby pandemii i dać normalnym ludziom żyć tak jak zawsze bez paniki i innych...

Opublikowany przez Auto Bar Jankowo Wtorek, 12 stycznia 2021

 

❗️‼️✨OTWIERAMY SIĘ OD 01.02✨‼️❗️ ❗️Otwieramy STACJONARNIE 01.02, tak samo jak wiele innych lokali w...

Opublikowany przez Pizzeria Siwy Dym Wtorek, 12 stycznia 2021

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.