News

Szczepionka na koronawirusa – kalkulator kolejki. Kiedy Twoja kolej do szczepienia?

Szczepionka na koronawirusa – kalkulator kolejki. Kiedy Twoja kolej do szczepienia?

Fot. Pixabay.com

Powstał kalkulator, który oszacuje kiedy będziemy mogli być zaszczepieni na koronawirusa. Kiedy Twoja kolej do szczepienia?

Szczepienia na koronawirusa: zapisy od 15 stycznia 2021 roku. Kto może się rejestrować? >> 

Pierwsze szczepionki na koronawirusa są podawane osobom z grupy 0, czyli m.in. personelowi medycznemu. 15 stycznia 2021 roku ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Pierwszeństwo mają osoby z etapu 1., czyli m.in. te powyżej 60. roku życia, służby mundurowe i nauczyciele. Później będą mogli zaszczepić się pozostali Polacy.

Przypomnijmy, że szczepienia na koronawirusa są dobrowolne i darmowe. Szczepionki są podawane w dwóch dawkach w kilkutygodniowym odstępie.

Kalkulator kolejki szczepionkowej. Kiedy zaszczepię się na koronawirusa?

Jakiś czas temu opracowano kalkulator kolejki szczepionkowej, który bazuje na Narodowym Programie Szczepień.

Narzędzie określa czas kiedy możemy otrzymać pierwszą dawkę szczepienia na podstawie naszego wieku i odpowiedzi na kilka pytań (m.in. o choroby przewlekłe oraz to czy jesteśmy pracownikami placówki medycznej albo studentami lub pracownikami uczelni medycznej). 

Po uzupełnieniu wszystkich pól, kalkulator wyliczy przewidywaną maksymalną liczbę osób, które są w kolejce do otrzymania szczepionki przed Tobą. Pojawi się też informacja jak długo prawdopodobnie będziesz musiał czekać na szczepionkę.

Co ważne, dane są oparte na codziennie aktualizowanym średnim tempie szczepienia w Polsce wynoszącym 73500 szczepień tygodniowo (stan na 06.01.2021) i domyślnym wskaźniku chęci szczepień wynoszącym 47%. Aby zmienić te wartości, należy skorzystać z trybu zaawansowanego kalkulatora.

Przyjęcie podanych założeń pozwala na wyliczenie terminu, w którym powinieneś otrzymać obie dawki szczepionki oraz dnia, w którym uzyskasz pełną odporność na COVID-19 – zapewniają twórcy aplikacji.

Koronawirus: zniesione obostrzenia dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Projekt rozporządzenia przygotowywany >>

Polska Times podaje, że przy założeniu, że wyszczepialność w Polsce wynosi 47%, 8 stycznia 2021 roku czas do zaszczepienia wszystkich dorosłych Polaków to 197 miesięcy.

Data, którą wylicza kalkulator szczepień może ulec zmianie ze względu na zapowiadaną zwiększoną liczbę szczepień w ciągu tygodnia.

Pamiętajcie, że kalkulator kolejki szczepionkowej nie jest oficjalnym narzędziem do określenia daty szczepienia! Urządzenie podaje tylko jego przybliżoną datę.

Więcej informacji na temat kalkulatora szczepień znajdziecie tutaj.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.