News

Robert Lewandowski oskarżony o oszustwa podatkowe. Były agent żąda ogromnego odszkodowania

Robert Lewandowski oskarżony o oszustwa podatkowe. Były agent żąda ogromnego odszkodowania

fot. instagram.com/_rl9

Robert Lewandowski został oskarżony o oszustwa podatkowe. Jego były agent zażądał ogromnego odszkodowania od piłkarza za nieprawidłowe - w jego ocenie - rozliczanie przelewów.

Robert Lewandowski ma na swoim koncie wiele sportowych sukcesów. Razem ze swoją aktualną drużyną, niemieckim Bayernem Monachium zdobył mistrzostwo kraju, Puchar Niemiec, a nawet wygrał Ligę Mistrzów. W 2018 roku po ponad 10 latach współpracy piłkarz zmienił swojego menagera sportowego. Podobno teraz Cezary Kucharski postanowił złożyć pozew przeciwko piłkarzowi.

Robert Lewandowski o końcu kariery: jak długo będzie piłkarzem? >>

Robert Lewandowski oskarżony o oszustwa podatkowe

Całą sprawę opisał niemiecki magazyn Der Spiegel. Według informacji dziennikarzy Cezary Kucharski złożył pozew cywilny przeciwko firmie marketingowej Roberta Lewandowskiego RL Management. Podobno z niemieckich kont Roberta Lewandowskiego wychodziły przelewy na jego polskie konta, co mogło spowodować brak zapłaty należnego podatku do niemieckiej skarbówki. Były manager oskarżył piłkarza o nieprawidłowe rozliczanie się z przelewów wpływających na konto firmy.

Kucharski stawia swojemu byłemu klientowi poważne zarzuty. Najpoważniejszym zarzutem jest to, że Lewandowski nielegalnie wyprowadzał ze swojej firmy marketingowej „RL Management” kilka milionów euro, podobnie jak jego żona Anna. Chodzi o m.in. luksusowe podróże, za które Lewandowscy zapłacili z firmowego konta – czytamy na serwisie spiegel.de. 

Oprócz wyżej wspomnianych rzeczy podobno kolejną niewyjaśnioną sprawą jest pożyczka pieniężna, którą Anna Lewandowska miała otrzymać od firmy RL Management. Wysokość kwoty to 2,5 miliona euro, czyli około 10 milionów złotych 

Teraz Cezary Kucharski ma domagać się sporego odszkodowania. Mężczyzna wnioskuje o prawie 9 milionów euro, czyli około 40 milionów złotych. Podobno jego zawiadomienie trafiło do polskiej skarbówki.

Tomek Komenda - 5 kluczowych faktów. Jego historia poruszyła Polaków >>

Cała sprawa prawdopodobnie zostanie zbadana przez urzędników niemieckiego fiskusa. 

Przedstawiciele Roberta Lewandowskiego postanowili odnieść się do zaistniałej sytuacji.

Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie.

Ponieważ pan Cezary Kucharski poinformował Państwa, że skierował sprawę do sądu, uprzejmie informujemy, że wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd. W tym miejscu warto ponownie przypomnieć, że der Spiegel w ramach opisu sprawy przesłał nam informację, że pozew został złożony, co według naszej wiedzy nie jest prawdą.

Jeśli jednak jest założona sprawa sądowa, to wszelką dokumentację przekażemy do sądu. Prawdziwą ocenę i wnioski można wyciągnąć tylko i wyłącznie na podstawie pełnej dokumentacji i wszystkich informacji związanych z rozliczeniem. Pojedyncze wątki zaburzają prawdziwy obraz sprawy i całej sytuacji – napisała Monika Bondarowicz cytowana przez onet.pl

Viki Gabor napadnięta w Warszawie! Sprawcy pobili jej tatę i chcieli wymusić pieniądze >>

Cezary Kucharski jeszcze nie skomentował sprawy.
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FINAL(LY) 😃🏆⚽ @fcbayern 💪 #ucl #onestepcloser

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

See you tomorrow⚽😎✌️@fcbayern

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏 Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. [ENG] We are all aware of the difficulties of the situation around us. Today, we are all playing in one team. Let's be strong in this fight. If we can help someone, let's do it. We have decided to donate EUR 1 million to contribute toward the fight against coronavirus. This situation affects each of us, so we are asking you again: Follow the instructions, listen to those who know best. Be responsible🙏 We believe that we will return to our normal life soon. We are in this together. @annalewandowskahpba #RL9 #RAL

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[PL] Moi drodzy, przez ostatnie dni docierają do nas różne informacje, także prośby byśmy zostali w domach. Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Szczególnie o taką uwagę proszę naszych młodych kibiców. Zamknięte szkoły potraktujcie proszę jako wyraz odpowiedzialności za Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Tym razem nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, w tym pod stadionami, jeśli nie jest to konieczne. Przyjdzie na to czas. Sport jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Wykorzystajcie proszę najbliższy czas najlepiej i najbezpieczniej jak potraficie. W spokoju i w domach🙏 Pozdrawiam Was, Robert [ENG] Dear All, Since the past few days we have received various information, including requests to stay at home. This applies to all of us. I ask all our supporters and fans: Let's respect the recommendations, let's be responsible for ourselves and others. I am asking especially our young fans. Please treat closed schools as an expression of responsibility for your safety and health. During this time, don’t gather in public places, including the stadiums, if it is not necessary. Sport is very important, but your safety is more important. Please use this coming time in the best and the safest way you can. Stay calm and stay at home🙏 All the best, Robert.

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.